انواع تب سنج و روش استفاده از آن ها

انواع تب سنج و روش استفاده

فهرست مطالب این صفحه

انواع تب سنج و روش استفاده

ترموتر یا تب سنج یکی از ضروری ترین ابزارها برای آنالیز وضعیت سلامت بیماران است. این تجهیزات پزشکی اطلاعات دقیقی در خصوص دمای بدن افراد ارائه می دهد. شما می توانید با آشنایی با انواع تب سنج و روش استفاده از هر یک بهترین مدل این ابزارها را برای مصارف خود خریداری کنید. قیمت انواع تب سنج بسته به نوع و مدل این محصولات تعیین می شود. برای آشنایی بیشتر درباره بهترین تب سنج دیجیتالی نوزاد و انواع تب سنج ها تا پایان این مقاله از بوژان طب با ما همراه باشید.

معرفی تب سنج جیوه ای

یکی از قدیمی ترین تب سنج های موجود در بازار، مدل های جیوه ای هستند که دقت عمل کمتری نسبت به تب سنج های دیجیتالی دارند. با این وجود بسیاری از مردم همواره از این ابزارها برای ارزیابی دمای موجود استفاده می کنند. برای استفاده از این نوع دماسنج باید کمی محتاطانه عمل کنید؛ در داخل این تب سنج از جیوه استفاده شده که در صورت برخورد به پوست خطراتی به دنبال خواهد داشت.

قیمت انواع تب سنج بهترین تب سنج دیجیتالی بهترین تب سنج دیجیتالی نوزاد

تب سنج دیجیتالی

یکی دیگر از بهترین تب سنج های موجود در بازار، مدل های دیجیتالی هستند.  بهترین تب سنج دیجیتالی، دقیق ترین اعداد را در رابطه با وضعیت دمایی بدن شما مشخص می کنند. برای بررسی انواع تب سنج و روش استفاده از آن ها باید حتما به طرز کار تب سنج های دیجیتالی که یکی از پرکاربردترین ابزارهای درمانی دنیای امروز هستند، دقت داشته باشید. این تب سنج ها در مدل های زیر ارائه می شوند:

  • تب سنج دیجیتالی مقعدی
  • تب سنج زیر بغلی
  • تب سنج شقیقه ای
  • تب سنج دهانی

برای انتخاب بهترین تب سنج دیجیتال باید به برندهای ارائه دهنده این محصولات در بازارهای مربوطه دقت داشته باشید. قیمت انواع تب سنج دیجیتالی بسته به برند و مدل ساخت آن مشخص می شود. شما می توانید برای کودکان 4 سال به بالا و همه بزرگسالان از این مدل تب سنج استفاده کنید.

تب سنج نواری

بهترین تب سنج دیجیتالی نوزاد، مدل های نواری هستند که با روش استفاده ساده ای در اختیار افراد قرار می گیرند. با ارزیابی انواع تب سنج و روش استفاده از آن ها برخی از برتری های تب سنج نواری مشخص می شود. شما می توانید این تب سنج را بر روی پیشانی افراد قرار دهید و بدون نیاز به باتری دمای بدن افراد را تشخیص دهید. این تب سنج با رنگ سبز، نشان دهنده مناسب بودن وضعیت دمایی بدن است و رنگ آبی نیم درجه تب را مشخص می کند. این نوع تب سنج برای استفاده عموم مردم مناسب خواهد بود.

تب سنج لیزری

بهترین تب سنج دیجیتالی نوزاد با دقت عمل بالا و روش استفاده ساده ای ارائه می شود. تب سنج های لیزری یا ترمومترهای تفنگی برای همه رده های سنی قابل استفاده خواهند بود. شما می توانید انواع لیزری تب سنج و روش استفاده از آن ها را یاد بگیرید. کار با این ابزار کمی پیچیده تر از مدل های نواری و جیوه ای است. شما می توانید با استفاده از این تب سنج ها، از راه دور هم تب و درجه دمایی بدن افراد را بررسی کنید.

تب سنج داخل گوشی

یکی از برترین تب سنج های مخصوص نوزاد، مدل های داخل گوشی هستند. قیمت انواع تب سنج داخل گوشی بسته به مدل و برند سازنده آن ها مشخص می شود. این محصول برای کودکان دو سال به بالا کارایی خواهد داشت. در رابطه با انواع تب سنج و روش استفاده از آن در مدل های داخل گوشی، دقت عمل این محصولات مورد توجه قرار می گیرد. این محصول بهترین تب سنج دیجیتالی برای نوزادان و کودکان است که برای استفاده از آن باید گوش به صورت کامل پاکسازی شود. با قرارگیری آن در داخل مجرای گوش نوزاد، درجه دمایی بدن او مشخص می شود.

جمع بندی

بالا رفتن دمای بدن، یک نشانه خطرناک برای وضعیت سلامت افراد است و بسیاری از مشکلات را در ساختار بدن بیماران مشخص می کند. با استفاده از یک تب سنج مناسب می توانید از بروز این مشکلات پیشگیری کرده و بیماری ها یا نشانه های مربوط به آن ها را به موقع تشخیص دهید. همچنین با استفاده از بهترین تب سنج دیجیتالی نوزاد از بدتر شدن وضعیت سلامت کودک خود پیشگیری خواهید کرد.در این بخش با برخی از انواع تب سنج و روش استفاده از آن ها آشنا شدید. هر یک از این تب سنج ها برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. برای اطلاع از قیمت انواع تب سنج می توانید به سایت بوژان طب مراجعه کنید. این مجموعه با داشتن سابقه ای چندین ساله در زمینه فروش انواع تجهیزات پزشکی می تواند شما را در این زمینه یاری کند. قیمت پایین و کیفیت بالا را فقط از این مجموعه بخواهید.

sourcea
ارسال دیدگاه