خانم ها زیاد زنجبیل نخورند

چرا می گویند خانم ها زیاد زنجبیل نخورند؟

همانگونه که همه ی ما میدانیم زنجبیل دارای خواص درمانی بسیار بالایی می باشد اما یکی از نکاتی که درباره ی این گیاه وجود دارد مضرات آن برای بانوان است. طی تحقیقات دانشمندان در دانشگاه پزشکی مریلند در کشور آمریکا انجام داده اند به این نکته پی بردند که خانم ها زیاد زنجبیل نخورند. طبق تحقیقاتی که این دانشمندان انجام داده اند مصرف زنجبیل برای بانوان مضراتی را به دنبال خواهد داشت. از مضرات مصرف زنجبیل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. یکی از دلایلی که دانشمندان می گویند خانم ها زیاد زنجبیل نخورند احتمال بروز مشکلات گوارشی در آن ها است. در مواردی مصرف زیاد زنجبیل در بانوان می تواند سبب اختلال در عملکرد روده ها و اسهال شود.
 2. یکی دیگر از دلایلی که می گویند خانم ها زیاد زنجبیل نخورند احتمال بروز مشکلات در قاعدگی بانوان است. دانشمندان اعتقاد دارند مصرف این گیاه سبب افزایش خونریزی ها در دوران قاعدگی خواهد شد.
 3. یکی دیگر از مواردی که هرگز توصیه نمی شود مصرف زنجبیل در دوران بارداری است. در دوران بارداری این گیاه به حدی مضر است که احتمال سقط جنین را بالا می برد.

تمامی مواردی که در بالا ذکر شد از دلایلی بود که دانشمندان دانشگاه مریلند اعتقاد دارند خانم ها زیاد زنجبیل نخورند.

مزایای مصرف زنجبیل چیست؟

علاوه بر مواردی که در بالا درباره ی مضرات مصرف زنجبیل برای بانوان گفته شد؛ این گیاه دارای مزایای زیادی نیز می باشد که در این قیمت به آن خواهیم پرداخت.

مزایای مصرف زنجبیل به شرح زیر می باشد:

 • بالا بردن سیستم ایمنی بدن با زنجبیل: در فصول سرد سال یکی از نوشیدنی هایی که بین افراد رایج می باشد چای زنجبیل است. این نوشیدنی تاثیرات زیادی را بر بهبود انواع بیماری ها و افزایش سیستم ایمنی بدن دارد. به همین علت امروزه از این ماده به عنوان چاشنی ایده آل یاد می کنند.
 • زنجبیل و تاثیر ضد کرونایی آن: همانطور که میدانید این گیاه که از خانواده ی زنجبیلیان است و در دسته ی گیاهان گلدار قرار دارد. منبع این گیاه از کشور چین می باشد و در قرن ها پیش چینی ها، رومی ها و هندی ها از این گیاه برای بهبود خیلی از بیماری ها استفاده می کردند. از جمله بیماری هایی که برای درمان آنها از زنجبیل استفاده می شود می توان به مواردی مانند: بیماری های قلبی و عروقی دیابت، چاقی و بهبود سلامت پوست و مو اشاره کرد. امروزه نیز همگی از این گیاه به عنوان داروی کرونا و پیشگیری از آن یاد می کنند.

فواید نوشیدنی های زنجبیلی چیست؟

از دیگر موارد استفاده از زنجبیل می توان به استفاده از آن به عنوان نوشیدنی و دمنوش اشاره کرد. فوایدی که این نوشیدنی ها برای انسان ها دارد به شرح زیر می باشد:

 1. آسان تر کردن هضم غذا و بهبود مشکلات دستگاه گوارش به دلیل داشتن فیبر
 2. جلوگیری نمودن از بیماری ها و مشکلات قلبی
 3. جلوگیری نمودن از انواع سرطان ها مانند: سرطان خون، سرطان معده، سرطان سینه، سرطان لوزالمعده، سرطان پوست و…. دلیل جلوگیری از سرطان وجود فلاونوئید ها است که فعالیت های آنزیم را کنترل خواهند کرد.
 4. کاهش یافتن چربی و کلسترول خونی
 5. بهبود بیماری های پوستی مانند: اگزما و خارش به علت وجود ویتامین C
 6. بهبود و درمان بیماری آرتروز
 7. کاهش یافتن بلغم و همچنین باز نمودن مجاری تنفسی
sourcea
ارسال دیدگاه