کشف روش جدید برای درمان کرونا

کشف روشی جدید که به درمان بیماری کرونا کمک میکند

در سراسر دنیا تلاش ها برای درمان کرونا در حال انجام است و این بیماری در همه دنیا وجود دارد و به نوعی همه انسان‌ها با آن روبرو هستند و امیدوار هستند که بتوانند واکسنی را تهیه و تولید نمایند که به درمان بیماری کرونا کمک قابل توجهی داشته باشد از این رو همه کشورها نهایت سعی و تلاش خود را می‌کنند که بتوانند چنین واکسنی را در بازه زمانی کوتاه‌تری تولید کنند و به سرعت آن را مورد استفاده قرار دهند تا بتوانند جلوی ابتلای سایر افراد به این بیماری را بگیرند. همچنین علاوه بر واکسن کرونا به دنبال روش‌های درمانی مختلف و متفاوتی برای درمان کرونا  هستند یکی از روش‌هایی که توسط بهداشت نیوز، گزارش شده است حذف ترکیبات سمی برای مقابله با کرونا است. سوالی که در اینجا ممکن است پیش آید این است که آیا واقعاً چنین روشی می تواند در مبارزه با بیماری کرونا مثمر ثمر واقع شود یا خیر؟ اگر پاسخ بله می باشد آنگاه این سوال پیش می آید که چگونه فیلتر کردن خون، می‌تواند به مقابله با ویروس کووید ۱۹ کمک کند؟

فیلتری که برای تصفیه خون بیماران کرونایی مورد استفاده قرار می گیرد مملو از مهره‌هایی می باشد که مانند اسفنج کار می‌کنند و می‌توانند به درمان کرونا کمک کنند این روش جدید درمانی به گونه ای طراحی شده است که سموم و سایر مواد تشکیل دهنده خون را تشخیص می دهد و با تصفیه خون، سیتوکین ها که ترکیباتی سمی هستند را نابود می‌کند. روش کار این دستگاه، به گونه ای است که سیتوکین موجود در خون را به دام می‌اندازد اما برای سایر ذرات کوچکتر و مفید مثل آنتی بادی ها مشکلی ایجاد نمی‌کند.

در مواردی که بیماری کرونا شدید باشد سیتوکین ها که به هماهنگی حمله بدن به عفونت کمک می‌کنند ممکن است پاسخ شان بیش از حد نرمال شود و غیر طبیعی باشد که چنین امری در نهایت می‌تواند موجب آسیب رسیدن به بدن شود به گونه ای که ریه ها سعی می کنند هوای بیشتری را جذب کنند و مملو از هوا شوند چنین شرایطی اگر ادامه پیدا کند در نهایت می‌تواند موجب سندروم تنفسی حاد شود.

 

درمان کرونا با فیلتر کردن خون

روش درمان کرونا که در ماه آوریل، توسط اداره غذا و داروی ایالات متحده اعلام شد؛ پیشتر در کشورهایی مثل آلمان، چین و ایتالیا مورد استفاده قرار گرفته بود. بزرگترین آزمایشی که برای درمان بیماری کرونا انجام شده است روی ۱۱ بیمار مبتلا به سندروم تنفسی حاد صورت گرفته است. پس از انجام این آزمایش، مشاهده شد بیمارانی که خونشان از فیلتر مخصوص عبور داده شده است تا ۴۸ ساعت میزان التهاب ناشی از عفونت شان تا حد قابل توجهی کاهش یافته است. در ادامه این روش درمان کرونا، در ۳۰ کشور جهان و بر روی ۱۲۰۰ بیمار دیگر صورت گرفت. آن دسته از افرادی که به خاطر بیماری کرونا دچار علائم شدید تنفسی هستند می توانند از روش فیلتر کردن خون استفاده کنند دستگاه فیلتر که اندازه آن در حد یک لیوان آب است را می‌توان به دستگاه‌های دیالیز بیمارستانی وصل کرد در واقع در این روش، یک لوله را به رگ خونی در پا یا گردن متصل می‌کنند که این امر موجب می‌شود دانه‌های سیتوکین در فیلترها به دام انداخته شوند که این عمل موجب میشود خون از بدن پمپ شود. این روش که در طی ۲۴ ساعت انجام می‌شود هفتاد بار خون فرد را پمپاژ می کند. در واقع وقتی سطح سیتوکین در خون فرد بیمار و بدحال کاهش یابد در این صورت می توان امید داشت که حال این بیماران بهبود خواهد یافت.

به عقیده ی سیمون کلارک که دانشیار میکروبیولوژی دانشگاه ریدینگ است، درصورتی روش‌هایی مثل فیلتر خون می‌توانند برای درمان کرونا بسیار مفید و مثمر ثمر واقع شوند؛ که با سرعت در بیماران کرونایی و بدحال مورد استفاده قرار گیرند.

متاسفانه تا به امروز هنوز هیچ واکسنی برای درمان کرونا تولید نشده است و طبق تخمین هایی که صورت گرفته است میزان مرگ در بیمارانی که در بخش مراقبت های ویژه در بیمارستان ها بستری هستند به ۴۱.۶ درصد می‌رسد.که این میزان بسیار زیاد است و امید بر این است که روش هایی مثل فیلتر کردن خون و یا تصفیه خون بتواند در مقابله با بیماری کرونا و هم چنین درمان کرونا بسیار مفید باشند و در نهایت موجب شوند که به درصد افرادی که از این بیماری نجات پیدا میکنند افزوده شود.

sourcea
ارسال دیدگاه