8 راه رفع خستگی و افزایش سریع انرژی با روحیه بالا

8 راه رفع خستگی و افزایش سریع انرژی:

در طول روز کلی کارهای مختلف انجام می‌دهیم که برای هر کدام نیاز به انرژی داریم.اما گاهی پیش می‌آید که بسیار خسته هستیم و انرژی لازم برای انجام کارهایمان را نداریم و حسابی استرس می‌گیریم و از کارهایمان عقب می‌مانیم. در این مقاله می‌خواهیم در مورد 8 راه رفع خستگی و افزایش سریع انرژی صحبت کنیم.

افزایش انرژی:

برای این که انرژی کافی داشته باشید به دنبال قهوه و نوشیدنی انرژی‌زا نروید.، بهتر است به دنبال یک راه حل همیشگی باشید تا همیشه سرحال باشید و به کارهایتان برسید.

آیا همیشه در زمان ظهر احساس بی حالی دارید و احساس می‌کنید انرژیتان رو به اتمام است؟ هنگامی که این احساس به شما دست می‌دهد، فورا به دنبال نوشیدنی‌های انرژی‌زا و قهوه و کاپوچینو و … نروید. شکر و کافئین فقط به مدت کوتاه و موقت شما را سرحال می‌کنند و بعد از این مدت بیشتر از قبل احساس خستگی خواهید کرد و ضررهای زیادی هم دارند پس به دنبال راهی باشید که حال موقت خوبی به شما ندهد بلکه حال خوب دائمی به شما هدیه دهد. در ادامه با راه‌هایی که می توانند باعث احساس نشاط و سرحالی شما در طول روز شوند آشنا می شوید.

کمی ورزش کنید:

ورزش یکی از بهترین راه‌های افزایش انرژی است، زیرا این امکان را به بدن می‌دهد تا خون تمیز و غنی از اکسیژن را به مغز و قلب و عضلات دیگر شما برساند، پس در ساعاتی از روز مانند ظهر که احساس خواب‌آلودگی و بی حالی دارید سریع در محلی تمیز شروع به ورزش کردن کنید، زمان آن حتی 10 دقیقه هم کافی است و شما را سرحال می‌کند. همین مقدار ورزش کردن می تواند دست کم تا زمانی که محل کار را ترک می کنید کارایی شما را افزایش دهد. از ورزش‌های آسان و ساده مانند حرکات ورزشی شروع کنید. ورزش کردن یکی از همان 8 راه رفع خستگی و افزایش سریع انرژی است.

از نور آفتاب کمک بگیرید:

اگر می‌خواهید خستگی از شما دور باشد و انرژی داشته باشید تنها چند دقیقه در آفتاب پیاده‌روی کنید و انرژی منفی را از خود دور کنید. اگر هم شرایط بیرون رفتن را ندارید، سعی کنید پنجره‌ها را باز کنید و از نور آفتاب بهره مند شوید. در بسیاری از کتاب‌ها 8 راه رفع خستگی و افزایش سریع انرژی را به طور کامل توضیح داده است.

میان وعده مصرف کنید:

مغز هم مانند ماشین برای عملکرد نیازمند سوخت است. اگر قند خون شما کاهش پیدا کند قطعا مغز هم عملکرد خوبی نخواهد داشت و شما احساس خستگی بیشتر و گیجی و خواب آلودگی می‌کنید. از میان وعده‌های حاوی پروتئین و کربوهیدرات مانند مقداری موز با کره بادام زمینی یا انواع آجیل مانند گردو و بادام و پسته که سرشار از منیزیم و فولات هستند استفاده کنید که به حفظ سطح قند خون و در نتیجه افزایش سطح انرژی رفع خستگی کمک می کند و سرحال‌تر از همیشه خواهید بود.

از رایحه ها انرژی بگیرید:

مطالعات نشان داده است که استشمام بعضی از رایحه‌ها که بوی مطبوع و خوش دارند باعث افزایش انرژی و روحیه شما می‌شود و در افزایش سطح هوشیاری و تقویت خلق و خوی شما در ارتباطات موثر است. آزمایش ها، تاثیر رایحه روغن لیمو بر افزایش سطح انرژی و روحیه را تایید کرده اند. یک مطالعه نشان داد رایحه لیمو یک رایحه تحریک کننده است به همین دلیل است که می‌تواند باعث بهبود روحیه افراد شود.

صاف بنشینید:

هنگام کار با رایانه کاملا صاف بنشینید و قوز نکنید زیرا خم شدن شانه‌ها زودتر انرژی شما را می‌گیرد. پس صاف بنشینید ، به این معنا که شانه ها را عقب ببرید و به کمرتان کمی قوس وارد کنید این حالت به شما انرژی بیشتر می‌دهد و مدت طولانی‌تری با روحیه کار خواهید کرد و اعتماد به نفس شما بالا می‌رود.

یکی دو لیوان آب بنوشید:

انسان‌ها به قدری مشغول کارهای روزمره هستند که نوشیدن آب را فراموش می‌کنند باید بدانید که فراموش کردن آن کاری خطرناک است. همین کم آبی باعث می‌شود بدن شما همیشه حالت خستگی داشته باشد. پس همیشه نوشیدن آب را فراموش نکنید و حداقل روزی 8 لیوان آب بنوشید تا کم آبی به سراغ شما نیاید. گزینه بهتر این است که در تمام طول روز هیدراته بمانید و بدنی شاداب داشته باشید!

چند نفس عمیق بکشید:

سعی کنید به طور صحیح تنفس کنید تا اکسیژن رسانی به سلول‌ها هم به خوبی انجام شود اگر این کار صحیح انجام نشود، در نتیجه سلول ها تحت فشار قرار می گیرند و نمی توانند انرژی کافی را تامین کنند. تنفس صحیح همان تنفس عمیق دیافراگمی است که به آن عمل دم و بازدم می‌گویند که باعث پمپاژ خون می‌شود و انرژی شما را در تمام طول روز افزایش می دهد و دیگر احساس خستگی نمی‌کنید. اگر 8 راه رفع خستگی و افزایش سریع انرژی را به خوبی رعایت کنید همیشه با انرژی خواهید بود.

 

آواز بخوانید:

بسیاری از شما آواز خواندن را دوست دارید باید بدانید که این هم نوعی ورزش کردن است، زیرا به شش‌های خود اجازه می‌دهید که پر از هوا شود و سپس خالی شود این هم یک راهی برای افزایش سریع گردش خون در بدن است زیرا ضربان قلب شما افزایش می‌یابد. درنتیجه شما احساس انرژی بیشتری می کنید و سرحال می‌شوید. همچنین سطح هورمون آدرنالین هم افزایش می‌یابد، آدرنالین هورمونی است که موقع احساساتی شدن افزایش می‌یابد و انرژی می‌گیرید

sourcea
ارسال دیدگاه