همه چیز درباره شیردوش دستی خوب

شیر دوش برقی بوژان طب

فهرست مطالب این صفحه

نوزاد شیرخواره به طور کامل از شیر مادرش تغذیه می‌کند. شیر مادر می‌تواند تمامی مواد غذایی مورد نیاز کودک را تامین کرده و ایمنی بدن وی را بالا ببرد. کودکانی که از شیر مادر تغذیه می‌کنند به طور متوسط از کودکانی که شیر خشک می‌خورند باهوش‌تر هستند. ایمنی بدن این کودکان بسیار بالاتر بوده و در آینده سرعت عملکرد مغزی بالاتر و استحکام استخوان بسیار بیشتری دارند. با توجه به زندگی مدرن و پرسرعت امروزه و شاغل بودن اکثر مادران، استفاده از شیردوش دستی خوب که بتواند شیر مادر را برای تغذیۀ کودکش بدوشد بسیار دارای اهمیت است. در این مقاله همه چیز در مورد شیردوش دستی خوب که باید بدانید را بازگو خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

شیردوش برقی بوژان طب

 مسئله‌ی مهم: شیردوش دستی یا برقی

شیردوش‌ها انواع متنوعی دارند. آنها را می‌توان به دو دستۀ کلی شیردوش دستی و شیردوش برقی تقسیم بندی کرد. به طور کلی، سرعت مکش شیر مادر توسط نوزاد یک بار در ثانیه است. برای تشخیص شیردوش دستی خوب و یا انواع برقی آن بهتر است این مسئله را در نظر بگیرید هرچه سرعت مکش شیردوش همانند سرعت مکیدن شیر توسط نوزاد باشد، شیردوش مورد نظر شما کارآمدتر خواهد بود. آنچه مشخص است، این مسئله می‌باشد که شیردوش برقی سرعت بالاتری در مکش شیر مادر دارد. بنابراین مادرانی که به صورت تمام وقت کار می‌کنند و به مقدار شیر ذخیره شدهۀ بیشتری احتیاج دارند، بهتر است شیردوش برقی را انتخاب کنند.

اما شیردوش دستی خوب نیز برتری‌هایی دارد که باعث می‌شود تا انتخاب بسیاری از مادران برای ذخیرۀ شیرشان باشد. شیردوش دستی خوب قابل حمل است و می‌توان آن را همیشه و همه‌جا به همراه داشت. شیردوش دستی صدا ندارد. بنابراین زمانی که کودک شما در هنگام شیر خوردن از یک سمت است، از طرف دیگر با کمک شیردوش دستی شیر خود را ذخیره کنید. بزرگترین ایرادی که می‌توان به تمام شیردوش های دستی وارد کرد، خسته شدن دست مادر در هنگام پمپاژ کردن شیر می‌باشد. پیشنهاد می‌کنیم، پیش از خرید، ابتدا تحقیقات جامعی در این زمینه انجام دهید و سپس اقدام به خرید نمایید.

شیر مادر را به چه مدتی می‌توان نگهداری کرد؟

مهم‌ترین مسئله‌ای که در دوشیدن شیر وجود دارد، نحوۀ نگهداری آن است. شیر مادر را به هیچ عنوان نباید جوشاند. نباید آن را گرم کرد و نمی‌توان شیر مادر را برای مدت طولانی در یخچال نگهداری نمود. شیر مادر بلافاصاله پس از خارج شدن به وسیله شیردوش دستی خوب یا انواع برقی آن باید در یخچال نگهداری شود. مدت زمان نگهداری در یخچال یک روز و ماکسیمم مدت زمان نگهداری شیر مادر در فریزر یک ماه است. پس از خارج کردن شیر مادر از فریزر بهتر است آن را با هوای محیط گرم کنید و از گرم کردن آن در مایکرویو و یا روی گاز جلوگیری نمایید.

 آیا خرید شیردوش دستی خوب به صورت دسته دوم صحیح است؟

نوزاد شما هنوز سیستم ایمنی قوی‌ای ندارد. ممکن است میکروبها و باکتری‌هایی که بدن بزرگسال به سادگی آن را از بین می‌برد برای کودک بسیار خطرناک باشد. بنابراین به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌کنیم تا از شیردوش دستی دسته دوم برای کودک خود استفاده کنید. درست است که شیردوش دستی خوب را می‌توان به صورت کامل شستشو داده و ضدعغونی کرد؛ اما به هر جهت توصیه می‌کنیم تا از یک شیردوش با کیفیت، قابل شستشو و نو برای فرزند خود استفاده نمایید.

 شیردوش دستی خوب را چگونه تشخیص دهیم؟

اگر انتخاب شما شیردوش دستی است و می‌خواهید بدانید که شیردوش دستی خوب را چگونه تشخیص دهید، پیشنهاد می‌کنیم به پارامترهای گوناگونی مانند کیفیت مواد اولیه، امکان شستشو، قیمت، برند تولید کننده و غیره توجه کنید. قطعا یک شیردوش دستی خوب نمی‌تواند قیمت بسیار ارزانی داشته باشد. در مقابل نیز قیمت بسیار بالای دستگاه شیردوش نمی‎تواند نشان دهندۀ کیفیت بالای آن باشد. پیشنهاد ما به شما خرید از یک فروشگاه معتبر است. برای این کار بهتر است تا پیش از خرید تحقیقات کاملی در مورد مدل شیردوش مورد نظر خود انجام دهید و در نهایت با مشورت کارشناسان متخصص این حوزه و نیاز خود، بهترین گزینه را انتخاب نمایید. برای این منظور می‌توانید به فروشگاه اینترنتی بوژان طب مراجعه نمایید تا بهترین گزینه‌ها را در اختیار شما قرار دهد.

sourcea
ارسال دیدگاه