رباط صلیبی مصنوعی بهتر است یا طبیعی

رباط صلیبی مصنوعی بهتر است یا طبیعی

فهرست مطالب این صفحه

ایا رباط صلیبی مصنوعی بهتر است یا طبیعی

رباط متقاطع یا رباط صلیبی، یکی از مهم‌ترین اجزای تشکیل دهنده زانو است که حرکت این عضو را کنترل خواهد کرد. رباط صلیبی بیش از دیگر رباطهای بدن در معرض آسیب است. در تمامی افراد به خصوص ورزشکاران حرفه‌ای، امکان آسیب و یا پارگی رباط صلیبی وجود دارد که در برخی از این موارد نیاز به جراحی رباط صلیبی ضروری خواهد شد. در این مقاله قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم که رباط صلیبی مصنوعی بهتر است یا طبیعی؟ با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید تا بتوانید با دانستن پاسخ سوال رباط صلیبی مصنوعی بهتر است یا طبیعی، بهترین انتخاب را انجام دهید و درمان های ارتوپدی مربوط به زانو مثل استفاده از زانو بند طبی را بیاموزید.

 

همه چیز درباره پارگی رباط صلیبی

پیش از بررسی پاسخ سوال رباط صلیبی مصنوعی بهتر است یا طبیعی، بهتر است کمی در مورد رباط صلیبی و آسیبهای وارده به آن صحبت کنیم. رباط صلیبی، یکی از مهم‌ترین رباطهای تشکیل دهنده مفصل زانو می‌باشد که در ثابت نگاه داشتن زانو تاثیرگذار است. همانطور که در ابتدای صحبتمان نیز اشاره کردیم، این رباط می‌تواند در صورت ورود ضربه و یا در شرایط فعالیت شدید، دچار آسیب شود. آسیب رباط صلیبی، در 3 درجه تقسیم بندی خواهد شد:

  • آسیب درجه یک رباط صلیبی، کمترین میزان آسیب است که در این مرحله فرد دچار ناپایداری در زانو نشده و میزان خون ریزی وی، بسیار کم است. در این حالت، نیازی به جراحی وجود نداشته و تنها با فیزیوتراپی، ورزشهای درمانی و ثابت نگاه داشتن زانو، درمان حاصل خواهد شد.
  • آسیب درجه دو رباط صلیبی، کمی شدیدتر از نوع اول است. در این شدت آسیب، پارگی رباط به صورت ناقص ایجاد شده و خون ریزی بسیار بیشتر است. در این حالت، عدم تعادل در بیمار نیز افزایش پیدا خواهد کرد. جراحی رباط صلیبی در شدت آسیب نیز به صورت معمول توصیه نمی‌شود.
  • آسیب درجه 3 رباط صلیبی، بیشترین شدت آسیب است که در آن پارگی رباط به صورت کامل اتفاق افتاده، خون ریزی بیمار زیاد است و نمی‌تواند تعادل خود را حفظ کند. در این حالت است که جراحی رباط صلیبی، ضرورت پیدا خواهد کرد.

 

 چه زمانی نیاز به جراحی وجود دارد؟

همانطور که گفتیم، در آسیب درجه 3، عمل جراحی ضرورت پیدا می‌کند. در این شدت آسیب است که فرد به این مسئله فکر خواهد کرد که رباط صلیبی مصنوعی بهتر است یا طبیعی؛ باید گفت برتری در رباط صلیبی مصنوعی یا طبیعی وجود ندارد؛ همه چیز بسته با نیاز بیمار و تشخیص پزشک متخصص وی، تعیین خواهد شد. آنچه مسلم است، اهمیت نیاز به فیزیوتراپی به منظور کاهش التهاب حتی پیش از جراحی و استفاده از زانو بند به منظور کاهش حرکات زانو در طول مدت درمان است.

 

 چه زمانی نیاز به جراحی رباط صلیبی وجود دارد؟

 

رباط صلیبی مصنوعی بهتر است یا طبیعی؟

اگر می‌پرسید رباط صلیبی مصنوعی بهتر است یا طبیعی، باید بگوییم که این کاملاً بسته به نظر پزشک شما خواهد داشت. به طور معمول در بررسی رباط صلیبی مصنوعی بهتر است یا طبیعی، رباط صلیبی طبیعی، در هر نوعی که باشد برتری خواهد داشت. گاهی از رباط صلیبی پیوندی استفاده می‌شود و گاهی نیز رباط از بافتهای بدن خود بیمار تهیه می‌گردد. بهتر است برا تشخیص این سوال که رباط صلیبی مصنوعی بهتر است یا طبیعی با پزشک خود مشورت کنید. چرا که پاسخ این سوال در هر بیمار و با هر شرایط سنی، جنسیتی و وضعیت پارگی رباط، متفاوت خواهد بود.

 

خرید زانو بند طبی

 

اهمیت رعایت نکات پس از جراحی رباط صلیبی

به جراحی نیاز داشته باشید یا خیر، اهمیت دارد که از درمان فیزیوتراپی کمک گرفته و زانوی خود را در حالت ثابت نگاه دارید. به همین علت بدون توجه به این مسئله که رباط صلیبی مصنوعی بهتر است یا طبیعی، با مشورت پزشک خود، تمامی جلسات فیزیوتراپی را انجام داده و بهترین نوع زانو بند مناسب برای درمان رباط صلیبی را خریداری نمایید. کیفیت در این مسئله حرف اول را خواهد زد. به همین جهت، پیشنهاد می‌کنیم تا سری به سایت بوژان طب بزنید تا بتوانید در میان تمامی محصولات این مجموعه در زمینه درمان رباط صلیبی آسیب دیده، بهترین محصولات را با بهترین قیمت، خریداری نموده و درب منزل خود در هر کجای ایران، تحویل بگیرید. جهت کسب اطلاعات کامل‌تر، از طریق شماره‌های تماس، با کارشناسان فروشگاه اینترنتی بوژان طب به صورت مستقیم در ارتباط باشید.

sourcea
ارسال دیدگاه