همه چیز درباره فواید بخور سرد در کرونا

فواید بخور سرد در کرونا

فهرست مطالب این صفحه

بررسی فواید بخور سرد در کرونا

این روزها که کووید ۱۹ در جهان فراگیر شده است همه به دنبال پیدا کردن راهکارهای کاهش انتقال این ویروس هستند. یکی از این راهکارها بخور سرد است. اما باید دید فواید بخور سرد در کرونا چقدر است. بر اساس برخی یافته‌ها بخورد سرد می‌تواند بر روی کرونا تاثیر داشته باشد.
میان افزایش تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا، مردم به دنبال راه‌هایی برای محافظت از خود در برابر ویروس کشنده کرونا هستند. اخیرا رسانه‌های اجتماعی با این ادعا هجوم آورده‌اند که می‌گویند استنشاق بخور سرد می‌تواند با ویروس کرونا مبارزه کند.

فواید بخور سرد در کرونا

اگر می‌خواهید فواید بخور سرد در کرونا را بدانید باید بگوییم که بررسی تاثیر آن کار آسانی نیست. ویروس کرونا دائما در حال تغییر و جهش است و پیدا کردن رفتار ثابت برای آن کار آسانی نیست. بنابراین زمانی که نتیجه‌ای منتشر می‌شود، قطعی و قابل استناد نیست.

برخی معتقد هستند که بخور سرد موجب نابودی کووید۱۹ می‌شود. باید گفت این باور اشتباه است و دستگاه بخور هیچ تاثیری بر نابود کردن ویروس کرونا ندارد و هیچ اثبات علمی برای آن وجود ندارد. با این وجود یافته محققان نشان می‌دهد که بخور سرد به دو صورت می‌تواند بر کرونا تاثیر داشته باشد.

تحقیقات نشان داده است که بیماری سارس و کرونا رفتار مشابهی دارند. بر اساس نتایج بدست آمده از تحقیقات غلظت ویروس کرونا در محیط‌هایی با دمای ۲۰ درجه سانتی گراد و رطوبت ۵۰ درصد، بعد از دو روز به کمتر از یک درصد خواهد رسید. در محیطی که رطوبت به بیش یا کمتر از ۵۰ درصد برسد، غلظت ویروس به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش خواهد یافت.
بنابراین اگر می‌خواهید کرونا را در محیط به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش دهید، باید همواره رطوبت محیط بین ۴۰ تا ۶۰ درصد باشد. این نتایج از تحقیقات انجام شده بر روی ویروس سارس بدست آمده است. به دلیل شباهتی که سارس و کرونا دارند، انتظار می‌رود که این نتایج برای کرونا نیز معتبر باشد. ویروس کرونا می‌تواند به قطرات آب چسبیده و در هوا منتشر شود. تا زمانی که در هوا معلق باشند، احتمال ابتلا بیشتر خواهد شد. در محیط خشک و مرطوب رفتار ویروس متفاوت خواهد بود. در محیط خشک ذرات سبک هستند و در صورت انتشار زمان بیشتری در هوا معلق می‌مانند. در محیط مرطوب این شرایط تغییر کرده و به دلیل سنگین بودن هوا سریع‌تر بر روی زمین می‌نشینند‌ که این امر بر احتمال ابتلا بسیار تاثیرگذار است.

بر اساس نتایج جدید، بخور سرد می‌تواند رشد کرونا را افزایش دهد. از همین رو استفاده از آن در منزل اصلا مناسب نیست. نتایج تحقیقات بدست آمده نشان می‌دهد که فواید بخور سرد در کرونا هنوز کاملا مشخص نیست.‌
بنابراین نمی‌توانیم بگوییم که برای جلوگیری از کرونا از دستگاه بخور استفاده کنیم یا نه. بخور به طور کلی رطوبت محیط را افزایش می‌دهد. رطوبت موجود در هوا بر سلامتی تاثیرگذار است. حال فرقی ندارد که بخور سرد باشد یا گرم. در صورتی که می‌خواهید مانع از انتشار ویروس در محیط شوید، راه‌های مختلفی وجود دارد.

دستگاه بخور سرد

کاربرد دستگاه بخور

در صورت ابتلا به سرماخوردگی، آنفولانزا، آسم، آلرژی، سینوزیت و گرفتگی سینوس استفاده از دستگاه بخور مانع از ابتلا به عفونت تنفسی خواهد شد. با استفاده از دستگاه بخور، هوای مرطوب وارد ریه‌ها شده و باعث باز شدن راه تنفس و سینوس‌ها خواهد شد. رطوبت باعث رقیق شدن مخاط شده و سوزش و خارش بینی را کاهش می‌دهد.

خرید دستگاه بخور

استنشاق بخار چیست؟

استنشاق بخار یکی از توصیه‌شده‌ترین درمان‌های خانگی قدیمی است که به طور گسترده برای آرام کردن و باز کردن مجرای بینی در زمان سرماخوردگی یا عفونت سینوسی استفاده می‌شود. به آن بخار درمانی نیز می‌گویند که در آن بخار آب را استنشاق می‌کنید. در این روش اعتقاد بر این است که بخار آب سرد باعث شل شدن مخاط در مجرای بینی، گلو و ریه‌ها می‌شود. این کار علائم رگ‌های خونی ملتهب و متورم در مجاری بینی را تسکین داده و احتقان و سایر علائم تنفسی را کاهش می‌دهد.

آیا بخار درمانی به شما در مبارزه با کووید-19 کمک می‌کند؟

واقعیت این است که نه سازمان بهداشت جهانی (WHO) و نه مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) این روش درمانی را برای پیشگیری از کرونا پیشنهاد نمی‌کنند. با این حال، انجمن ریه آمریکا بیان می‌کند که استنشاق بخار می‌تواند به کاهش علائم تنفسی کمک کند، اما به عنوان درمانی برای ویروس کار نخواهد کرد.
فاصله گذاری اجتماعی، پوشیدن ماسک، شستن و ضدعفونی دست‌ها در فواصل زمانی مناسب بهترین شیوه‌های رفتاری برای مقابله با کرونا مرگبار است .

فواید استنشاق بخار

مسدود شدن یا گرفتگی بینی در اثر التهاب در رگ‌های خونی سینوس‌ها ایجاد می‌شود، جایی که رگ‌های خونی به دلیل عفونت حاد تنفسی فوقانی مانند سرماخوردگی یا عفونت سینوسی تحریک می‌شوند.

مزیت اصلی استنشاق بخار مرطوب و گرم این است که ممکن است به کاهش تحریک و تورم عروق خونی در مجرای بینی کمک کند. بخار همچنین ممکن است از نازک شدن مخاط در سینوس‌های شما حمایت کند که به آنها اجازه می‌دهد به راحتی پاک شوند. همچنین ماهیچه‌های گلو را شل می‌کند، درد و التهاب را کاهش می‌دهد و رگ‌های خونی را گشاد می‌کند و گردش خون را بهبود می‌بخشد. این باعث می‌شود تنفس به حالت عادی بازگردد و به شما کمک می‌کند تا خوب نفس بکشید.
استنشاق بخار به موارد زیر کمک می‌کند:

  • سردرد
  • بینی گرفتگی (گرفتگی).
  • تحریک گلو
  • مشکلات تنفسی ناشی از احتقان راه هوایی
  • مجرای بینی خشک یا تحریک شده
  • سرفه

در این مقاله به بررسی فواید بخور سرد در کرونا پرداختیم. فروشگاه اینترنتی بوژان تب با داشتن بهترین کارشناسان فروش در زمینه تجهیزات پزشکی توانایی ارائه هرگونه مشاوره و خدمات در رابطه با انتخاب و فروش تجهیزات پزشکی را به عموم مردم دارا می‌‌‌‌باشد.

کلیدواژه : بخورکرونا
sourcea
ارسال دیدگاه