راهنمای خرید فشارسنج دیجیتالی که پیش از خرید باید بدانید

خرید فشارسنج دیجیتالی

فهرست مطالب این صفحه

همه چیز درباره خرید فشارسنج دیجیتالی

با انتخاب و و مطالعه راهنمای خرید فشارسنج دیجیتالی مناسب، امکان بررسی وضعیت سلامت‌تان راحت‌تر خواهد شد. مثلا اگر دچار فشار خون بالا باشید یا فشارتان معمولا پایین باشد، با داشتن یک عدد فشارسنج مناسب در منزل می‌توانید از وضعیت سلامت خود بهتر باخبر باشید و تغییرات فشار خون‌تان را تحت کنترل دربیاورید.
اگر تحت رژیم خاصی هستید یا دارویی مخصوص مصرف می‌کنید هم اندازه‌گیری منظم فشار خون‌تان در طول روز می‌تواند باعث بهبود وضعیت و مدیریت بهتر سلامت‌تان شود. اما یک فشارسنج خوب چه ویژگی‌هایی دارد و اگر قرار باشد یک عدد فشارسنج مناسب بخرید باید چه چیزهایی را در نظر بگیرید؟ با ما همراه باشید.

راهنمای خرید فشار سنج دیجیتالی

فشارسنج‌های دیجیتالی، نوع دیگری از ابزارهای سنجش فشار خون هستند که در دو نوع بازویی و مچی به بازار ارائه می‌شوند. این نوع از دستگاه سنجش فشار بیشتر مطلوب افرادی است که به تنهایی زندگی می‌کنند و امکان استفاده از فشارسنج بازویی را ندارند. یا اینکه استفاده از فشارسنج عقربه‌ای برایشان سخت است. کار کردن با این نوع از فشارسنج بسیار ساده است. فشارسنج‌های دیجیتالی به مانومترهایی دیجیتالی مجهز هستند و با بستن کاف به دور بازو یا مچ‌بند و انگشت‌بند به دور انگشت، فشار خون بدن به آسانی قابل اندازه‌گیری می‌شود. فشارسنج‌های دیجیتالی به گوشی نیازی ندارند.

مزایا و معایب فشار سنج دیجیتالی

از دیگر بخش های مهم که در مقاله راهنمای خرید فشار سنج دیجیتالی باید به آن توجه داشت، مزایا و معایب این مدل دستگاه هوشمند هستند. خطاهای انسانی در اندازه‌گیری فشار، با فشارسنج دیجیتالی اتفاق نمی‌افتد. مثلا در فشارسنج عقربه‌ای، احتمال اینکه صدای ضربان را از گوشی به درستی نشنوید وجود دارد یا ممکن است خواندن درجه فشارسنج را به درستی انجام ندهید و… . اما در فشارسنج دیجیتالی، همه چیز خودکار انجام می‌شود و جای نگرانی بابت اشتباهات انسانی وجود ندارد. هر فرد بدون نیاز به کمک دیگران می‌تواند از آنها استفاده کند. برای کسانی که ناشنوا هستند هم کاربرد دارد زیرا در سنجش فشار خون نیاز به استفاده از گوشی نیست.

خرید فشارسنج دیجیتالی

چطور فشار خون خود را اندازه بگیریم؟

همانطور که گفتیم، اطلاعات کسب شده از دستگاه فشارسنج دیجیتال بسیار حیاتی و حائز اهمیت است. بنابراین خیلی مهم است که تحت چه شرایطی فشار خون خود را اندازه گیری می‌کنید. برای دریافت اطلاعات دقیق از دستگاه فشار سنج، پنج دقیقه در محیطی آرام بنشینید و عمیق نفس بکشید. 30 دقیقه قبل از گرفتن فشار خون به هیچ عنوان از سیگار، قهوه و یا چای استفاده نکنید. برای گرفتن فشار خون در اولین مرتبه هم دست راست و هم دست چپ را در نظر بگیرید. از دفعۀ دوم، مبنای سنجش، دستی خواهد بود که فشار خون بالاتری را نمایش داده است. در هنگام گرفتن فشار خون، دست شما باید عریان باشد. حتما تکیه دهید. چرا که قلب باید به صورت تکیه داده شده باشد. در هنگام اندازه گیری فشار خون با دستگاه فشارسنج، پاهای خود را بر روی هم قرار ندهید. اندازه گیری فشار خون روزی یک مرتبه در روز کافی است. در هر زمان اندازه گیری فشار، فشار خون خود را به همراه تاریخ و ساعت ثبت نمایید.

نکات مهم در خرید فشار سنج دیجیتالی

برای خرید فشارسنج، در راهنمای خرید فشار سنج دیجیتالی باید دقت کنید که هدفتان از خرید، استفاده در چه مکان‌ها و موقعیت‌هایی است. مثلا اگر می‌خواهید در منزل یک عدد فشارسنج داشته باشید که با آن نوسانات فشار خود و اعضای خانواده را بررسی کنید، دستتان در انتخاب فشارسنج با اندازه‌های مختلف باز است. اما اگر در سفر هستید یا برای سنجش فشارتان نیاز به حمل و همراه داشتن آن با خود به سرکار و سفر و… دارید، موضوع اندازه و وزن دستگاه هم مهم می‌شود. دیگر نکته مهم در این بخش، کاف یا بازوبند فشارسنج‌ها می‌باشد. اگر کاف، اندازه دور بازویتان نباشد، هر چقدر هم که فشارسنج خوبی خریداری کرده باشید، استفاده از آن مقدور نخواهد بود. کاف فشارسنج‌ها معمولا از ۲۲ تا ۴۲ سانتی‌متر است. پس حتما به قطر بازو دقت کنید.در میان فشارسنج‌های بازویی، مدل‌های مختلفی وجود دارد که برای قطر بازوی خیلی بزرگ، متوسط و خیلی کوچک مناسب است اما دستگاه‌های مچی معمولا یک سایز بیشتر ندارند.

بهترین فشارسنج دیجیتالی را از کجا تهیه کنم؟

پس از آشنایی با کارکرد دستگاه فشارسنج در راهنمای خرید فشار سنج دیجیتالی، دستگاهی است که اطلاعات حیاتی بدن شما را در اختیار پزشک قرار می‌دهد. بالا یا پایین بودن فشار خون می‌تواند اتفاقات خطرناکی را برایتان به رقم آورد. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم خرید فشارسنج دیجیتال را با حساسیت و دقت بسیار بالایی انجام دهید. برای آنکه بدانید فشارسنج دیجیتال چی خوبه، پیشنهاد می‌کنیم به فروشگاه اینترنتی بوژان تب مراجعه نموده و با کارشناسان متخصص به صورت مستقیم تماس برقرار کنید. شما تنها یکبار اقدام به خرید دستگاه فشار سنج می‌کنید، پس بهتر است دستگاهی را خریداری کنید که برای مدت زمان طولانی برایتان کارکرد داشته باشد. دستگاهی که اطلاعات کامل، دقیق و درستی در اختیار شما قرار دهد.

sourcea
ارسال دیدگاه