همه چیز درباره کوتر جراحی

همه چیز درباره کوتر جراحی

فهرست مطالب این صفحه

معرفی کوتر جراحی

خرید کوتر جراحی برای انجام برخی از عمل‌های جراحی نیازمند شناخت دقیق این محصول است. واحدهای الکتروکوتر که در فرکانس امواج رادیویی کار می‌کنند، برای انجام طیف وسیعی از روش‌های جراحی طراحی شده‌اند و می‌تواند برای برش، خشک شدن و انعقاد بافت با موفقیت مورد استفاده قرار گیرند‌.

کوتر جراحی چیست؟

در حین عمل جراحی، جراحان از الکتروکوتر برای برش و انعقاد بافت‌ها استفاده می‌کنند. الکتروکوترها در انتهای یک الکترود فعال با فرکانس بالا، جریان الکتریکی تولید می‌کنند. این امر باعث برش و انعقاد بافت خواهد شد. مزایای استفاده از این فناوری در مقایسه با چاقوی جراحی، سهولت در برش و انعقاد به طور همزمان است. خرید کوتر جراحی و استفاده از آن موجب تسهیل عمل‌های جراحی خواهد شد.

معایب کوتر جراحی

قبل از خرید کوتر جراحی بهتر است علاوه بر مزایا با معایب این دستگاه نیز آشنا باشید. شایع‌ترین مشکل این دستگاه سوختگی و برق گرفتگی است. این سوختگی ممکن است در قسمت‌های مختلف بدن که با مسیر برگشت جریان الکتروکوتر در تماس هستند، رخ دهد. به طور مثال در حین عمل ممکن است بازوها، پاها و سینه دچار سوختگی شوند.
سوختگی زمانی رخ می‌دهد که مایعات قابل اشتعال با جرقه الکتروکوتر در حضور یک اکسید کننده تماس پیدا کنند. این حوادث ممکن است موجب عفونت محل سوختگی شود و عواقب جدی را برای بیمار به همراه داشته باشد. از طرفی این مسئله باعث بیشتر شدن زمان بستری بیمار در بیمارستان نیز خواهد شد.

نکات مهم پس از خرید کوتر جراحی

  • عایق پوشش دهنده دستگاه کوتر جراحی را با دقت بررسی کنید.
  • از کمترین قدرت تنظیم استفاده کنید.
  • در صورت امکان از جریان ولتاژ پایین پیوسته استفاده کنید.
  • در صورت فعالسازی پیوسته و طولانی، از فعالسازی متناوب کوتاه استفاده نمایید.
  • حداقل تماس را با بافت انجام دهید تا چگالی جریان را به حداکثر رسانده و آسیب بافت اطراف کاهش یابد.
  • زمانی که الکترود در تماس با بافت مورد نظر نیست آن را فعال نکنید.
  • از سیستم کانولای ترکیبی فلزی و پلاستیکی استفاده نکنید.
  • الکترود را نزدیک با شی فلزی دیگری فعال نکنید.
  • برای از بین بردن خطر خرابی عایق، از دستگاه‌های ناظر فعال استفاده نمایید.

خرید کوتر جراحی

قرار دادن پد زمینی الکتروکوتر

در جریان الکتروکوتر تک قطبی، جریان از واحد کوتر جراحی به یک الکترود فعال (قلم دستی)، از طریق بیمار به پد زمینی منتقل می‌شود و برای تکمیل مدار به واحد الکتروکوتر باز می‌گردد. استفاده ایمن از الکتروکوتر بستگی به محل مناسب بستر زمین دارد. پد زمین باید نزدیک محل عمل و در طرف مقابل شخص مورد جراحی قرار گیرد.
تا جایی که امکان پذیر است، پد پایه باید در نواحی کاملا عروقی بدن قرار گیرد تا گرما را به راحتی دفع کند. از قرار دادن پد در نزدیکی برجستگی‌های استخوانی و مناطق بافت چربی باید اجتناب کرد زیرا هادی‌های الکتریکی ضعیفی هستند. نواحی موهای زائد ، زخم‌ها و سایر نقاط ضعیف نیز گرما را به خوبی دفع نمی‌کنند و ممکن است به سوختگی‌های حرارتی کمک کنند.
باید مراقب بود تا پد زمین محکم به پوست بیمار بچسبد بدون هیچ گونه چین خوردگی یا شکافی زیرا ممکن است مواد ضد عفونی کننده در این نواحی جمع شوند. ترکیبی از تبخیر الکل، اکسیژن اضافی و جرقه‌های الکتروکوتر در جراحی خطر آتش سوزی را به طور قابل توجهی افزایش می‌دهد. برای کاهش این خطر، استفاده از موانع چسبی قبل از استفاده از محلول اسکراب جراحی روی سطح زمین توصیه می‌شود.

نحوه استفاده از کوتر جراحی

پس از خرید کوتر جراحی باید با نحوه استفاده از آن آشنا شوید. با الکتروکوتر هدایت انرژی الکتریکی توسط رگ‌های خونی، موجب تسهیل فرآیند انعقاد خواهد شد. الکتروکوتر می‌تواند به دو روش مختلف مورد استفاده قرار گیرد. در حالت دو قطبی، زمانی که نوک مدار الکتریکی در نقطه مورد نظر قرار می‌گیرد، از یک نوک موچین برای کنترل خونریزی عروق استفاده می‌شود.
مزیت کاشت دو قطبی، کاربرد دقیق انرژی در مناطق کوچک و ظریف است. این امر برای جراحی‌های ریوی، عروقی، جراحی‌های کوچک مغز و جراحی پلاستیک استفاده می‌شود. اکثر واحدهای دوقطبی توسط جراح از طریق سوئیچ کنترل شده از طریق پا عمل می‌کنند.
روش دیگر، تک قطبی است. در این حالت یک پد زمینی از واحد الکتروکوتر به بیمار متصل شده و از یک مداد الکتروکوتر برای تکمیل چرخه از طریق بیمار هنگام لمس بافتی که دچار خونریزی شده استفاده می‌شود. ‌این مداد دارای یک سوئیچ تکان دهنده و یا دو دکمه شافت بر روی بدنه خود بوده از انرژی الکتریکی برای برش بافت استفاده می‌کند و یا پالس‌هایی که می‌توانند منعقد کننده منابع خاصی از خونریزی باشند را فعال می‌نمایند.
برای انعقاد خون، تیغه فلزی یا نوک سوزن را می‌توان مستقیما بر روی بافت یا یک وسیله واسط مانند گیره قرار داد. علاوه بر این می‌توان برای انعقاد یک رگ خونی کوچک قبل از قطع شدن رگ استفاده کرد.

نکات ایمنی

این روش اگر به درستی انجام شود یک روش جراحی ایمن است. در هنگام استفاده باید با استفاده صحیح از پراکندگی الکترودها و حذف اشیا فلزی، خطر سوختگی و انفجار را به حداقل رساند. صندلی بیمار نباید فلزی باشد. سطوح چرخ دستی‌ها باید از شیشه یا پلاستیک باشد.
اگر ضد عفونی کننده مورد استفاده الکل است باید قبل از استفاده از کوتر جراحی به طور کامل از روی سطح پوست پاک شده تا پوست دچار سوختگی نشود‌.

برای آنکه بدانید بهترین مرکز فروش انواع کوتر جراحی کجاست به فروشگاه اینترنتی بوژان تب مراجعه نموده و با کارشناسان متخصص به صورت مستقیم تماس برقرار کنید. فروشگاه اینترنتی بوژان طب با داشتن بهترین کارشناسان فروش در زمینه تجهیزات پزشکی توانایی ارائه هرگونه مشاوره و خدمات در رابطه با انتخاب و فروش تجهیزات پزشکی را به عموم مردم دارا می‌‌‌‌باشد.

کلیدواژه : جراحیکاربردکوتر
sourcea
ارسال دیدگاه