5 ویژگی پالس اکسیمتر خوب

پالس اکسیمتر

فهرست مطالب این صفحه

همه چیز درباره ویژگی های پالس اکسیمتر خوب

پالس اکسیمتر، دستگاهی است که برای هر خانه‌ای مورد نیاز خواهد بود. این دستگاه کمک می‌کند تا اطلاعات کاملی از علائم حیاتی بدن در اختیار فرد قرار می‌دهد. دو نوع اصلی پالس اکسیمتر که شامل پالس اکسیمتر انگشتی و پالس اکسیمتر ثابت می‌شوند در بیمارستان‌ها، اورژانس‌ها و برای مصارف خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرند. پالس اکسیمتر ثابت، همانگونه که از نامش پیداست، در اتاق احیای بیمارستان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. پالس اکسیمتر انگشتی، در اورژانس‌ها و همچنین مصارف خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما پالس اکسیمتر خوب چه ویژگی‌های دارد؟ در ادامه ویژگی‌های مهم برای خرید پالس اکسیمتر خوب را که پیش از خرید باید به آن توجه کنید بیان می‌کنیم. با ما در این مقاله همراه باشید.

1. یک پالس اکسیمتر خوب دقت بالایی دارد

اولین ویژگی که در یک پالس اکسیمتر خوب باید به دنبال آن باشید، دقت بالا است. وظیفۀ پالس اکسیمتر، ارائه دادن اطلاعات دقیق از علائم حیاتی بدن مانند ضربان قلب، دمای بدن، میزان اکسیژن خون، فشار خون و موارد مشابه دیگر است. طبق این اطلاعات است که پزشک می‌تواند درمان درست را انتخاب کرده و پیش بگیرد. اگر یک پالس اکسیمتر اطلاعات دقیق و درستی در اختیار پزشک قرار ندهد، نه تنها کاربردی نخواهد داشت، که می‌تواند خطرات جدی برای سلامت وی به همراه داشته باشد. بنابراین اولین ویژگی یک پالس اکسیمتر خوب، دقت بالای آن است.

2. یک پالس اکسیمتر خوب، ضربان قلب را اندازه گیری می‌کند

همانطور که قبل‌تر نیز اشاره کردیم، پالس اکسیمتر وظیفه دارد تا اطلاعات دقیقی از علائم حیاتی بدن در اختیار بیمار یا پزشک قرار دهد. یکی از مهم‌ترین این علائم حیاتی، میزان ضربان قلب است. اگر قصد خرید پالس اکسیمتر دارید، پیش از خرید حتماً از اندازه گیری ضربان قلب توسط دستگاه اطمینان حاصل نمایید. یک پالس اکسیمتر خوب می‌تواند ضربان قلب شما را به صورت دقیقی اندازه گیری نماید.

پالس اکسیمتر

3. یک پالس اکسیمتر خوب، کاربری ساده دارد

کاربری ساده و راحتی در استفاده یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک پالس اکسیمتر خوب است. این ویژگی در مورد پالس اکسیمترهای انگشتی که کاربری خانگی نیز دارند اهمیت دو چندان پیدا خواهد کرد. چرا که همۀ افراد با هر سطح سوادی باید بتوانند به راحتی از این پالس اکسیمتر استفاده نموده و اطلاعات مورد نیاز را دریافت نمایند. بنابراین، سومین ویژگی یک پالس اکسیمتر خوب، کاربری ساده است.

4. پالس اکسیمتر بهتر است مجهز به سیستم هشدار باشد

چهارمین و یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک پالس اکسیمتر خوب، مجهز بودن به سیستم هشدار است. نحوۀ عملکرد سیستم هشدار به این صورت است که در صورت ایجاد تغییر در هریک از علائم حیاتی بدن شما، به سرعت هشدار داده و شما را آگاه خواهد کرد. این ویژگی کمک می‌کند تا در صورت بروز مشکل، اقدامات مورد نیاز را انجام داده و دچار بیماری‌های خطرناک بعدی نشوید.

5. سایر ویژگی‌های پالس اکسیمتر خوب

اگر بخواهیم تمامی ویژگی‌های پالس اکسیمتر خوب را بیان کنیم، لیست شامل موارد بسیاری خواهد شد. یکی دیگر از ویژگی‌های مهم تعیین کنندۀ پالس اکسیمتر خوب، صفحه نمایش دیجیتال است. این ویژگی هرچند حیاتی نیست، اما می‌تواند در راحتی کاربری و استفاده تاثیر شگفت انگیزی داشته باشد.

خرید پالس اکسیمتر به چه کسانی توصیه می‌شود؟

وجود پالس اکسیمتر در هر دو مدل انگشتی و ثابت در تمامی بیمارستان‌ها، یک ضرورت اساسی است. تمامی بیمارانی که به اورژانس مراجعه می‌کنند باید ابتدا توسط یک پالس اکسیمتر انگشتی آنالیز شوند تا بتواند درمان آن‌ها را به درستی انتخاب کرد. اما اگر به دنبال یک پالس اکسیمتر خوب برای مصارف خانگی هستید، باید بگوییم بهترین گزینه برای شما، پالس اکسیمتر انگشتی، با صفحه نمایش دیجیتال، سیستم هشدار و دقت بالا است. اگر دچار فشار خون هستید و یا با یک سالمند زندگی می‌کنید، خرید پالس اکسیمتر برای شما جزو واجبات است.

بهترین پالس اکسیمتر را از کجا بخریم؟

همانطور که تا اینجا توضیح دادیم، خرید پالس اکسیمتر خوب از هر مسئلۀ دیگری مهم‌تر است. اگر بخواهید یک پالس اکسیمتر بخرید که کاربردهای مورد نیاز را نداشته باشد پس فایده چیست؟ بهترین انواع دستگاه پالس اکسیمتر را می‌توانید در فروشگاه اینترنتی بوژان تب، با سال‌ها تجربه در حوزۀ مهندسی پزشکی، تهیه نمایید. برای خرید تنها کافی است تا به سایت بوژان تب مراجعه کرده و انواع پالس اکسیمتر را مشاهده نمایید.

sourcea
ارسال دیدگاه