ورزش های مضر برای فشار خون بالا را بشناسید

ورزش های مضر برای فشار خون بالا

فهرست مطالب این صفحه

بررسی ورزش های مضر برای فشار خون بالا

حتماً برای شما هم پیش آمده که در اثر یک فعالیت فیزیکی ناگهانی و سنگین دچار تپش قلب شدید و در ادامه فشار خون بالا شوید. به عنوان مثال، تصور کنید برای یک سفر دیر به فرودگاه رسیده باشید و مجبور باشید با سرعت هرچه تمام بدوید! و یا در هنگام خروج از خانه در یک روز زمستانی با حجم زیادی برف روبه‌رو شده و مجبور شوید در مدت زمان کوتاهی آن برف را پارو کنید.

در این زمانها که افزایش تپس قلب منجر به تنگی نفس، سیاهی رفتن چشمها و سرگیجه شده است اگر فشار خون خود را با دستگاه فشارسنج اندازه بگیرید، متوجه خواهید شد که عدد آن به شدت افزایش یافته است. در چنین زمانی، این سوال پیش خواهد آمد که آیا ورزش و فعالیت بدنی برای فشار خون مضر است؟ اصلاً ورزش های مضر برای فشار خون بالا کدامند؟ با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید تا به طور کامل و تخصصی به بررسی ورزش های مضر برای فشار خون بالا بپردازیم.

 ورزش های مضر برای فشار خون بالا

اگر دچار فشار خون بالا باشید، حتماً می‌دانید که کنترل این بیماری و جلوگیری از عوامل افزایش و تحریک آن یکی از وظایف بسیار مهم شما برای زندگی خودتان است. به همین جهت است که تحقیق در مورد ورزش های مضر برای فشار خون بالا و انجام ورزش های مفید برای فشار خون بالا آنقدر دارای اهمیت می‌شود. باید بگوییم که به طور کلی ورزش های منظم می‌توانند برای کنترل و کاهش فشار خون مفید باشند، اما این در حالی است که شما به صورت منظم و روزانه آنها را انجام دهید.

به عنوان مثال، ورزشهایی مانند دویدن در صورتی که به صورت اصولی و منظم انجام نشده و به عنوان یک حمله ناگهانی به اندامهای بدن در نظر گرفته شوند، می‌توانند به عنوان ورزش های مضر برای فشار خون بالا باشند. اما اگر همین ورزش را به صورت اصولی، مرتب و روزانه انجام داده و به مرور زمان عروق خود و قلب خود را تقویت کنید، نه تنها جزو ورزش های مضر برای فشار خون بالا نیست که می‌تواند منجر به کنترل و کاهش آن نیز بشود.

 ورزش های مفید برای فشار خون بالا

همانطور که پیش‌تر گفتیم، این خود ورزش های مضر برای فشار خون بالا نیستند که منجر به ایجاد خطر و افزایش فشار خون خواهند شد، بلکه این نحوه انجام دادن آن ورزشها و میزان آمادگی بدن شما است که می‌تواند برای بیماری فشار خون مضر باشد. به همین جهت، پیشنهاد می‌کنیم اگر می‌خواهید ورزش را به برنامه روزانه خود اضافه کنید و در عین حال دچار بیماری فشار خون بالا نیز هستید، بهتر است به صورت درست، با مشورت یک پزشک و آرام این کار را انجام دهید. در ادامه به معرفی تعدادی از بهترین ورزش های مفید برای فشار خون بالا می‌پردازیم.

 

 ورزش های مفید برای فشار خون بالا

 

  پیاده روی تند و روزانه

پیاده روی روزانه بهترین ورزش برای تمام مشکلات و مسائل جسمی است. پیاده روی روزانه علاوه بر اینکه به کاهش وزن شما کمک نموده و بدن شما و عروقتان را تقویت می‌کند، می‌تواند برای کاهش فشار خون نیز مناسب و مفید باشد.

 شنا به صورت منظم و هفتگی

اگر دچار فشار خون بالا هستید، برای پرهیز از انجام ورزش های مضر برای فشار خون بالا و کنترل این بیماری خطرناک، پیشنهاد می‌کنیم در طول هفته به صورت منظم شنا کنید. شنا می‌تواند در تنظیم و کاهش فشار خون به شدت تاثیرگذار باشد.

 ورزش های قدرتی و با وزن بدن

ورزشهایی مانند کراس فیت، تی آر ایکس و مانند این که به عنوان ورزشهای قدرتی و با وزن بدن شناخته می‌‍شوند، در صورت انجام درست و اصولی می‌توانند به عنوان یکی از ورزش های مفید برای فشار خون بالا در نظر گرفته شوند.

خرید دستگاه فشارسنج خون

 ورزش های هوازی مانند ایروبیک

به طور کلی ورزش های هوازی که تنفس و قلب را به شدت درگیر می‌کنند می‌توانند به طور همزمان هم جزو ورزش های مضر برای فشار خون بالا باشند و هم جزو ورزش های مفید. ایروبیک، یکی از همین ورزش ها است که می‌تواند در صورت انجام اصولی و منظم، به شدت برای کاهش فشار خون و کنترل آن، مفید باشد.

برای کسب اطلاعات کامل‌تر در زمینه ورزش های مضر برای فشار خون بالا و تهیه بهترین انواع دستگاه فشار خون با دقت بسیار بالا، پیشنهاد می‌کنیم سری به فروشگاه اینترنتی بوژان طب بزنید.

sourcea
ارسال دیدگاه