بهترین درمان درد مچ دست با ورزش

بهترین درمان درد مچ دست با ورزش

فهرست مطالب این صفحه

بررسی درمان درد مچ دست با ورزش

درد، از هر نوع و در هر کجای بدن که باشد می‌تواند زندگی ما را مختل کند. کاهش درد و درمان علت ایجاد آن یکی از راه‌هایی است تا بتواند برای همیشه با آن خداحافظی کرد. مچ درد، یکی از آن دردهایی است که می‌تواند به دلیل کارایی بالایی که در زندگی روزمره ما بر عهده دارد، فرایند کاری ما را به طور کامل مختل کند. بهترین درمان درد مچ دست با ورزش است. این ورزشها می‌توانند علاوه بر تسکین درد، در تقویت مچ دست نیز تاثیرگذار باشند. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید تا بهترین روشهای درمان درد مچ دست با ورزش همچنین با استفاده از مچ بند طبی را به شما آموزش دهیم.

 

 علت درد مچ دست چیست؟

درد مچ دست می‌تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود. از ضربه ناگهانی تا کمبود مواد معدنی و ویتامینها و بیماری‌های داخلی استخوان‌ها و مفاصل مانند آرتروز می‌توانند علت درد مچ دست باشند. برای آنکه بتوان بهترین درمان درد مچ دست را پیدا کرد ابتدا باید علت را تشخیص داد. تشخیص علت مچ درد، بر عهده پزشکان متخصص این حوزه با استفاده از علائم بیمار و تکیه بر عکسهای رادیوگرافی است. تشخیص روش درمان بین انتخاب دارو، فیزیوتراپی و یا ورزش نیز بهتر است تا طبق نظر پزشک انجام شود. اما درمان درد مچ دست با ورزش برای تمامی انواع مچ درد می‌تواند تقویت کننده و درمانگر باشد.

 

درمان درد مچ دست با ورزش، بهترین روشی که در اختیار دارید

علت درد مچ شما هر چیزی که باشد درمان درد مچ دست با ورزش یک روش بسیار خوب است که در اختیار دارید. در اولین جلسه‌ای که به پزشک مراجعه می‌کنید، برای تقویت مچ دست و کاهش درد و همچنین درمان، روشهای درمان درد مچ دست با ورزش را به شما آموزش خواهند داد. بنابراین حتی اگر دارو مصرف کنید و یا نیاز به انجام جلسات درمانی با فیزیوتراپی هم باشید، باید درمان درد مچ دست با ورزش را در کنار روشهای دیگر یاد گرفته و انجام دهید.

 

 معرفی چند روش درمان درد مچ دست با ورزش

روشهای مختلفی برای درمان درد مچ دست با ورزش وجود دارد. 3 مدل از این ورزشها در مقایسه با دیگر روشها، متداول‌تر و به علاوه تاثیرگذارتر هستند. در ادامه به معرفی این سه ورزش ساده می‌پردازیم. بهتر است حتی اگر درد مچ دست شما کم است، برای کنترل آن و تقویت مچ دستتان به صورت منظم این ورزشها را انجام دهید.

 معرفی چند روش درمان درد مچ دست با ورزش

  درمان درد مچ دست با ورزش دعا کننده

یکی از بهترین روشهای درمان درد مچ دست با ورزش، همین روش دعا کننده است. کف دست های خدا را به حالت دعا یا تشکر، در تماس با یک دیگر در حالی قرار دهید که پشت دستتان به مچ دست قائم باشد. سپس دو کف دست را به مدت 10 ثانیه به یکدیگر فشار دهید. این روش درمان درد مچ دست با ورزش، حداقل روزی 10 مرتبه انجام دهید.

 

 درمان درد مچ دست با ورزش فشار توپ تنیس

این روش درمان درد مچ دست با ورزش بسیار رایج است. یک توپ تنیس را در دست گرفته و آن را با تمام توان فشار دهید. 10 ثانیه فشار را بر روی توپ تنیس حفظ کرده و سپس دستان خود را آزاد کنید. 10 ثانیه صبر کرده و سپس دوباره این کار را انجام دهید.

 

درمان درد مچ دست با ورزش کشش مچ دست

ورزشهای کششی به طور کلی در تقویت مفاصل بسیار تاثیرگذار هستند. یکی از روشهای درمان درد مچ دست با ورزش نیز همین ورزشهای کششی مچ دست هستند. برای انجام این روش درمانی، یک دست خود را با فشار دست دیگر در دو جهت اصلی بالا و پایین بکشید. این کشش را در حالی انجام دهید که دستتان را به سمت جلو و به صورت کاملاً صاف، کشیده‌اید.

خرید مچ بند طبی

چطور درد مچ دست را کنترل کنیم؟

درمان درد مچ دست با ورزش، یک روش کنترل کننده است که در کنار دیگر روشها مانند استفاده از دارو، فیزیوتراپی و غیره تاثیرگذار خواهد بود. یکی از راه‌های کنترل درد مچ، کاهش حرکات آن تا حد امکان است. استفاده از مچ بند می‌تواند یک وسیله خوب برای کنترل مچ درد در کنار استفاده از درمان درد مچ دست با ورزش است. برای یافتن بهترین انواع مچ بند با بهترین قیمت می‌توانید به فروشگاه اینترنتی بوژان طب مراجعه نمایید.

کلیدواژه : ارتوپدیمچ بند
sourcea
ارسال دیدگاه