قیمت ست جراحی acl و همه چیز درباره آن

قیمت ست جراحی acl

فهرست مطالب این صفحه

همه چیز درباره جراحی acl

در صورتی که قصد جراحی زانو را دارید، باید از قیمت ست جراحی acl اطلاع داشته باشید. بازسازی ACL یک جراحی برای بازسازی رباط در مرکز زانو شما است. رباط صلیبی قدامی (ACL) استخوان ساق پا (درشت نی) را به استخوان ران (ران) متصل می‌کند. پارگی این رباط می‌تواند باعث شود که زانوی شما در حین فعالیت بدنی، اغلب در حین حرکات جانبی یا متقاطع، جای خود را از دست بدهد.

قیمت ست جراحی acl

قبل از اطلاع از قیمت ست جراحی acl باید با این جراحی و کاربرد آن آشنا باشید. قبل از این عمل بیشتر افراد را بیهوش می‌کنند‌. این بدان معناست که شما خواب بوده و دردی احساس نخواهید کرد. انواع دیگر بیهوشی مانند بی حسی منطقه‌ای یا بلوکی نیز ممکن است برای این جراحی استفاده شود.
بافتی که جایگزین ACL آسیب دیده شما می‌شود از بدن شما یا یک اهدا کننده می‌آید. اهداکننده فردی است که فوت کرده و تصمیم گرفته است تمام یا بخشی از بدن خود را برای کمک به دیگران ببخشد.
بافتی که از بدن شما گرفته می‌شود اتوگرافت نامیده می‌شود. رایج‌ترین مکان‌هایی که می‌توان از آن‌ها بافت گرفت، تاندون کلاهک زانو، تاندون چهارسر ران یا تاندون همسترینگ است. عضلات همسترینگ شما عضلات پشت زانو شما هستند.
بافتی که از اهداکننده گرفته می‌شود، پیوند آلوگرافت یا پیوند جسد نامیده می‌شود.
این روش معمولاً با کمک آرتروسکوپی زانو انجام می‌شود. با آرتروسکوپی، یک دوربین کوچک از طریق یک برش جراحی کوچک وارد زانو می‌شود. دوربین به مانیتور ویدئویی در اتاق عمل متصل است. جراح شما از دوربین برای بررسی رباط‌ها و سایر بافت‌های زانوی شما استفاده می‌کند.
جراح شما بریدگی‌های کوچک دیگری را در اطراف زانوی شما ایجاد می‌کند و سایر ابزارهای پزشکی را وارد می‌کند. جراح شما هر آسیب دیگری که پیدا شده را برطرف می‌کند و سپس ACL شما را با دنبال کردن مراحل زیر جایگزین می‌کند:

 • رباط پاره شده با وسایل مخصوص برداشته می‌شود.
 • اگر از بافت شما برای ساخت ACL جدید استفاده شود، جراح شما برش بزرگتری ایجاد می‌کند. سپس اتوگرافت از طریق این برش برداشته می‌شود.
 • جراح شما تونل‌هایی را در استخوان شما ایجاد می‌کند تا بافت جدید را از آن عبور دهد. این بافت جدید در همان محل ACL قدیمی شما قرار می‌گیرد.
 • جراح شما رباط جدید را با پیچ یا وسایل دیگر به استخوان متصل می‌کند تا آن را در جای خود نگه دارد. با بهبودی، تونل‌های استخوانی پر می‌شوند. این، رباط جدید را در جای خود نگه می‌دارد.
 • در پایان جراحی، جراح بریدگی‌های شما را با بخیه می‌بندد و ناحیه را با یک پانسمان می‌پوشاند. ممکن است بتوانید پس از انجام عمل، تصاویری از آنچه که پزشک دیده و در حین جراحی انجام شده است را مشاهده کنید.

قیمت ست جراحی acl

برای چه افرادی جراحی ACL توصیه می‌شود؟

جراحی بازسازی ACL برای اکثر بیمارانی که پارگی کامل ACL تشخیص داده می‌شود و برای بسیاری از بیماران با پارگی نسبی ACL توصیه می‌گردد. به طور کلی، بازسازی ACL برای بیماران زیر توصیه می‌شود:

 • کسانی که 40 سال یا کمتر دارند
 • کسانی که آسیب‌های مینیسک مرتبط با آسیب رباط دارند
 • کسانی که فعالیت‌های محوری مداوم انجام می‌دهند، مانند ورزشکاران
 • افرادی که مشاغل در فضای باز دارند
 • کسانی که در فعالیت‌هایی روی سطح ناهموار شرکت می‌کنند (مانند پیاده روی، ماهیگیری با پرواز، دویدن)
 • بیماران غیر فعالی که در حین فعالیت‌های روزمره زندگی کمانش دارند
 • در موارد پارگی‌های رباط زانو‌، پزشک شما ممکن است تصمیم بگیرد از یک بریس استفاده کند و 6 هفته صبر کند تا تشخیص دهد که آیا آسیب‌های مرتبط (مانند آسیب‌های رباط جانبی داخلی – MCL) می‌توانند بدون جراحی بهبود یابند. اگر MCL بهبود یابد، می‌توان بدون نیاز به جراحی MCL بازسازی ACL را انجام داد.

موارد استفاده از تجهیزات Acl

پارگی مینیسک در بیمارانی که پارگی ACL دارند بسیار شایع است. اگر مینیسک پاره شده باشد، بهترین زمان بر اساس شواهد برای ترمیم مینیسک همزمان با بازسازی ACL است. به گفته دکتر لوبوویتز بهترین راه برای کاهش خطر ابتلا به آرتریت پس از پارگی ACL، نجات منیسک است.
آسیب شایع دیگری که می‌تواند در ارتباط با پارگی ACL رخ دهد، آسیب به پوشش استخوانی به نام غضروف مفصلی است. آسیب به این سطوح بسیار جدی است و در برخی موارد بدترین قسمت آسیب است. آسیب غضروف ممکن است نیاز به درمان مرتبط داشته باشد که معمولاً همزمان با جراحی ACL انجام می‌شود.

خرید لوازم جراحی

استفاده از آرتروسکوپ برای بازسازی ACL

در جراحی آرتروسکوپی برای بازسازی ACL از آرتروسکوپ استفاده می‌شود که یک دوربین با قطر کمتر از قلم است و منبع نوری از جنس فیبر نوری دارد. آرتروسکوپی از طریق برش‌هایی به اندازه سوراخ کلید در زانو قرار می‌گیرد که به پزشک شما این امکان را می‌دهد تا تمام داخل زانو را روی یک مانیتور تلویزیون مشاهده کند. سپس از ابزار جراحی به اندازه سوراخ کلید برای ترمیم ساختارهای آسیب دیده استفاده می‌شود. جراحی آرتروسکوپی کم تهاجمی است و بهبودی سریع مبتنی بر شواهد دارد. بیمارانی که عمل جراحی آرتروسکوپی ACL انجام می‌دهند در یک روند توانبخشی سریع شرکت می‌کنند.
در روش‌های بازسازی ACL از پیوند ACL استفاده می‌شود که به صورت آناتومیکی در مفصل زانو در محل اصلی ACL قرار می‌گیرد. سپس با دکمه یا پیچ روی استخوان ران و ساق پا محکم می‌شود.
پس از جراحی بازسازی ACL، بیماران می‌توانند در همان روز به خانه بروند. مجموعه‌ای دقیق از دستورالعمل‌های بعد از عمل و همچنین برنامه توانبخشی فیزیوتراپی به خوبی برنامه ریزی شده تجویز خواهد شد.
تکنیک جراحی ACL بر اساس سن، سطح فعالیت، نوع فعالیت و ترجیحات بیمار سفارشی می‌شود. گزینه‌هایی در رابطه با انتخاب پیوند، تثبیت پیوند و سایر جزئیات عمل جراحی وجود دارد که ممکن است در دستان جراح باتجربه ACL منجر به نتایج عالی شود. این شامل:

 • تکنیک دو برش
 • تکنیک تک برش (آندوسکوپی).
 • تکنیک بدون برش
 • تکنیک همه داخل
 • تکنیک دو باندل
سخن آخر

قیمت ست جراحی ACL به نوع جراحی و برند آن بستگی دارد. همانطور که گفته شد جراحی بر اساس شدت آسیب متفاوت است. در برخی موارد آسیب به قدری است که باید از تجهیزات قوی‌تر و متفاوت‌تری نسبت به آسیب‌های جزیی استفاده کنید.
این عمل حدود ۱ ساعت تا ۱ساعت و ۳۰ دقیقه زمان می‌برد. ممکن است پزشک شما را کاملا بیهوش کند تا با تزریق بی حس کننده به ستون فقرات شما، یک بیهوشی نخاعی ایجاد نماید. در این حالت شما هوشیار هستید اما دردی را احساس نخواهید کرد.
برای اطلاع از قیمت ست جراحی acl ، پیشنهاد می‌کنیم پیش از هر اقدامی، سری به فروشگاه اینترنتی بوژان تب بزنید. با مراجعه به این سایت خواهید توانست تا اطلاعات کاملی در مورد لوازم پزشکی مورد نیاز خود در جراحی کسب کنید. در این سایت، امکان مقایسه برندهای مختلف وجود دارد، در نتیجه می‌توانید با مطالعه در مورد مزایا و معایب هر برند، بهترین را انتخاب نمایید.

sourcea
ارسال دیدگاه