انواع دستگاه نبولایزر که باید بشناسید

انواع دستگاه نبولایزر که باید پیش از خرید با آن آشنا شوید. عملکرد دستگاه نبولایزر به چه صورت است. خرید این دستگاه به چه افرادی توصیه می‌شود؟

فهرست مطالب این صفحه

ریه‌ها مهم‌ترین ارگان در دستگاه تنفسی به حساب می‌آیند. عفونت این ارگان و هرگونه اختلال در عملکرد آن می‌تواند برای فرد بسیار خطرناک باشد. در بیماران تنفسی، انتقال دارو به بدن فرد بیمار باید به سرعت، با دقت و در روند به خصوصی وارد ریه‌ شود. از آنجایی که ورود هرگونه مایعات و ترکیبات خارجی مانند آلاینده‌های موجود در هوا به ریه ‌می‌تواند برای بیمار مرگبار باشد، انتقال دارو به ریه در بیماران تنفسی توسط دستگاهی به نام دستگاه نبولایزر انجام می‌شود. این دستگاه وظیفه دارد تا دارو و اکسیژن مورد نیاز ریه‌ها را طی روند به خصوصی وارد بدن کند. در این مقاله به معرفی انواع دستگاه نبولایزر، طریقۀ کارکرد آن و نحوۀ تشخیص بهترین نوع دستگاه برای خرید نبولایزر را توضیح می‌دهیم. با ما همراه باشید.

دستگاه نیبولایز بوژان طب
 

دستگاه نبولایزر چیست؟

پیش از بررسی انواع دستگاه نبولایزر، ابتدا بهتر است کمی با نحوۀ عملکرد این دستگاه آشنا شویم. دستگاه نبولایزر، دستگاهی است که داروی مورد نیاز بیمار را به صورت گاز و در ترکیب با اکسیژن وارد ریۀ فرد می‌کند. این عملکرد در انواع دستگاه نبولایز، از هر مدلی که باشند یکسان است. در بیماران برونشیت، افراد با آسم شدید یا دارای عفونت شدید ریوی، انتقال دارو به بیمار به وسیلۀ انواع دستگاه نبولایزر انجام می‌شود. این دستگاه وظیفه دارد تا دارو را به ذرات ریزی در اندازۀ اکسیژن تبدیل کرده و از طریق تنفس وارد ریه‌ها نماید. دستگاه نبولایزر درست همانند هر دستگاه پزشکی دیگری در انواع مختلفی تولید شده و به فروش می‌رسد. بهترین گزینه دستگاه برای شما، بر اساس نوع بیماری و نیاز بیمار متفاوت خواهد بود. مسئلۀ مهم این است که سرعت جذب دارو توسط این دستگاه بسیار بالا بوده و تاثیرگذاری بسیار سریعی دارد. بنابراین بسیار مهم است که در میان انواع دستگاه نبولایزر موجود در بازار، بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

انواع دستگاه نبولایزر

انواع دستگاه نبولایزر به سه گروه اصلی اولتراسونیک، مس کپ و کمپرسوری تقسیم بندی می‌شوند. اصلی‌ترین نوع این دستگاه‌ها، اولتراسونیک و کمپرسوری هستند که در بازار فروش لوازم پزشکی به فروش می‌رسند. عملکرد هریک از این دستگاه‌ها به ترتیب زیر می‌باشد:

دستگاه نبولایزر کمپرسوری: این دستگاه با کمک هوا و یا اکسیژنی که فشرده شده است، ذرات آب را به قطعات کوچکتری تقسیم می‌کند. این آب به گاز تبدیل شده و در نهایت از طریق لوله‌ای مویین شکل، با کمک ایجاد یک فشار منی، دارو را بیرون کشیده و وارد ماسک بیمار می‌کند. مهم‌ترین نکته در بررسی این نوع از دستگاه نبولایزر، مخزن داروی آن است که برای هر بیمار به صورت اختصاصی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در انواع دستگاه نبولایز فیلتری وجود دارد که از ورود ذره‌های معلق موجود در هوا به مخزن جلوگیری می‌نماید.

دستگاه نبولایزر اولتراسونیک: نبولایزر اولتراسونیک یکی از انواع دستگاه نبولایزر است که از طریق امواج فراصوتی عمل می‌کند. عملکرد این دستگاه به گونه‌ای است که دارو را با استفاده از امواج فراصوت به ذرات ریزتر و قابل انتقال از طریق هوا تبدیل می‌نماید. نکتۀ قابل توجه در بررسی این نوع از دستگاه نبولایزر این است که هرچه فرکانس دستگاه بالاتر برود، ذرات دارویی آن کوچکتر می‌شود. این دستگاه در مقایسه با انواع دستگاه نبولایزر کمپرسی تکنولوژی جدیدتری محسوب می‌شود و برای درمان بیماری‌های ریوی کارآمدتر خواهد بود.

 خرید انواع دستگاه نبولایزر به چه بیمارانی توصیه می‌شود؟

همانطور که در ابتدای مقاله نیز توضیح دادیم، خرید انواع دستگاه نبولایزر را به بیمارانی پیشنهاد می‌کنیم که به نوعی ریۀ آنها درگیر بیماری شده است. این بیماران برای ادامۀ حیات و بهبود باید داروها را در غالب گاز و به صورت تنفسی دریافت نمایند. از آنجایی که انواع دستگاه نبولایزر وظیفه دارد تا داروی مورد نظر را به ذرات ریزتر و هم اندازه با هوا تبدیل کند، این امکان را ایجاد خواهد کرد تا دارو، با دوز مورد نظر از طریق تنفس به بیمار منتقل شود. با توجه به اینکه سرعت جذب و دریافت دارو توسط این دستگاه بسیار بالا است، پیشنهاد می‌شود تا حتماً دستگاهی با بهترین کیفیت از یک فروشگاه معتبر خریداری نمایید.

 بهترین دستگاه نبولایزر را از کجا بخریم؟

بهترین انواع دستگاه نبولایزر را می‌توانید در فروشگاه اینترنتی بوژان طب خریداری کنید. با کمک مشورت متخصصان این حوزه، انتخاب در میان برندها و انواع متنوع دستگاه نبولایزر برای شما بسیار ساده‌تر خواهد شد. به این منظور به فروشگاه اینترنتی بوژان طب مراجعه نموده و به صورت مستقیم با کارشناسان در تماس باشید.

 

 

sourcea
ارسال دیدگاه