همه چیز درباره انواع آتل پا ارتولایف

آتل پا ارتولایف

فهرست مطالب این صفحه

بررسی کامل انواع آتل پا ارتولایف

آتل پا دارای انواع مختلفی است که با توجه به شرایط استخوانی و عضلانی برای رفع مشکل در ناحیه پا استفاده می‌شود. یکی از انواع آتل پا، آتل پای ارتولایف می‌باشد. آتل‌های پا در واقع از حرکت دورانی پا جلوگیری می‌کنند. تفاوت آن با گچ گرفتگی این است که مانند گچ گرفتی کل ناحیه را در بر نمی‌گیرد و تنها قسمتی که دچار مشکل شده است را پوشش می‌دهد.
محیط آتل‌های پا انعطاف پذیر است. در نتیجه قسمت‌هایی که دچار تورم شده‌اند، به راحتی درون آن جای گرفته و نسبت به گچ گرفتگی راحت‌تر است. آتل معمولا برای شکستگی‌های حاد و صدمات وارد شده بر اندام‌ها استفاده می‌شود. برای استفاده ناحیه آسیب دیده درون آتل قرار گرفته تا تراز آناتومیک به خوبی حفظ شود.

آتل پا ارتولایف

همانطور که گفته شد آتل دارای انواع مختلفی است که به صورت ساپورت پوشیده شده و پا را در طول دوره درمان ثابت نگه می‌دارد. در واقع با ثابت کردن کامل مفصل تیبیو تارسان که شامل کف پا، مچ و ساق پا است از حرکت کردن پا جلوگیری می‌کند. موارد کاربرد این محصول شامل گرفتگی حاد مچ پا، آسیب به بافت نرم ساق پا، جراحی تاندون آشیل، شکستگی انتهای نازک و درشت نی پا، شکستگی ساق و کف پا می‌باشد. سایز این آتل‌ها بر اساس سایز کفش است‌.

خرید آتل پا ارتولایف

انواع اتل پا

آتل پا ساده، آتل قوزکی پا، آتل پا قفلی، آتل خلفی زانو، آتل پا کوتاه و آتل بلند پا برخی از انواع آتل‌های پا هستند.

آتل پا کوتاه

این نوع آتل برای بی حرکت کردن انگشت پاها، شکستگی فالانژال و شکستگی متاتارس دیستال استفاده می‌شود.
در این دسته از آتل‌ها، یک کفی از طریق اکستانسیون مواد گچ به آنسوی انگشتان دیستال، از خم شدن آن‌ها جلوگیری کرده و مانع از خم شدن و انعطاف پذیری انگشتان پا خواهد شد.
به طور کلی آتل‌های مورد استفاده می‌تواند به شکل آتل ساده و یا آتل قفلی باشد.

آتل قوزکی پا

این آتل برای مواقعی استفاده می‌شود که قوزک پا دچار آسیب جدی شده باشد. آتل قوزکی قسمت نرمی ساق و اطراف پاشنه پا را در برگرفته و تا ساق پا می‌رسد. در این حالت قوزک در زاویه ۹۰ درجه که یک زاویه خنثی است قرار می‌گیرد.

آتل خلفی زانو

در این نوع آتل بافت نرم و شکستگی اطراف زانو پوشش داده می‌شود. آتل از زیر چین گلوتئال شروع شده و تا قوزک ادامه دارد. به این آتل، آتل استوانه نیز گفته می‌شود.

اهمیت آتل بندی

در برخی موارد استخوان دچار ترک خوردگی می‌شود که برای جلوگیری از شکست آن، توصیه می‌شود از آتل پا ساده و یا آتل پا قفلی استفاده کنند.‌ آتل یک روش ضروری برای پیشگیری از حرکت کردن اندام و گستردگی شکستگی است. در صورتی که به استخوان فشار بالایی وارد شود و از حد تحمل استخوان فراتر باشد، استخوان دچار شکستگی خواهد شد. این شکستگی می‌تواند جزیی باشد و یا بخش زیادی از استخوان را در بر بگیرد.
ممکن است زمانی که فرد به دکتر مراجعه می‌کند، یک ترک ساده در استخوان او ایجاد شده و یا شکستگی‌های عمیق باعث جا به جا شدن استخوان‌ها شده باشد.
در بدن انسان بیش از ۲۰۶ استخوان وجود دارد که برخی کوچک و برخی بسیار بزرگ هستند. وقتی استخوان دچار شکستگی شود نه تنها تولید و گردش خون را تحت تاثیر قرار می‌دهد بلکه به اعصاب، عضلات، تاندون و رگ‌های خونی نزدیک استخوان نیز آسیب وارد خواهد کرد.

آتل پا ارتولایف

مزایای آتل‌های پا

آتل کمک می‌کند تا قسمت آسیب دیده بدون فشار و حرکت، در آرامش بماند.
پس از شکستگی، درد شکستگی در بافت‌های نرم و پریوستوز نیز احساس خواهد شد.
مانع از جا به جایی تکه‌های استخوان خواهد شد. علاوه بر این از رگ‌ها محافظت کرده و اجازه نمی‌دهد رگ‌ها در اطراف استخوان شکسته دچار آسیب شوند.
با تکان خوردن استخوان فرد احساس ناراحتی خواهد کرد. بنابراین باید استخوان بی حرکت نگه داشته شود. علاوه بر این تکان خوردن به لایه‌های اطراف شکستگی آسیب وارد خواهد کرد.
استخوان آسیب دیده ممکن است دچار خونریزی شود و تورمی در محل شکستگی ایجاد گردد. در صورتی که آتل پا انجام نشود، احتمال خونریزی و آسیب دیدن بافت اطراف پا بیشتر خواهد بود.

راه‌های افزایش بهره‌مندی مزایای آتل پا

افراد معمولا ترجیح می‌دهند که در هنگام خواب آزاد بوده و چیزی به پاهایشان متصل نباشد. بستن آتل در هنگام خواب می‌تواند بسیاری از دردهای شما را تسکین دهد و موجب تسریع در روند بهبودی شود.
آتلی را انتخاب کنید که متناسب با سایز پای شما باشد. اگر آتل بزرگ باشد کارایی مفیدی نخواهد داشت زیرا پای شما آزادانه در آن حرکت خواهد کرد. آتل متناسب با سایز پا موجب به حداقل رسیدن اصطکاک میان آتل و پا خواهد شد.
باید به طور پیوسته از آن استفاده کنید. ممکن است استفاده شبانه از آتل شما را برنجاند. با این حال استفاده مستمر از آن موجب خواهد شد دردهای شما سریع‌تر التیام پیدا کند.
زمانی که می‌خواهید برای بار اول از آتل پا ساده یا آتل پا قفلی استفاده کنید بهتر است قبل از خوابیدن آن را بپوشید. در هنگام مطالعه، تماشای تلویزیون از آن استفاده کنید تا پایتان به حضور آتل عادت کند.
استفاده از آتل باعث نمی‌شود که پای شما یک شبه درمان شود‌. بسته به شدت آسیب دیدگی ممکن است چندین شب زمان ببرد.

برای آنکه بدانید بهترین مرکز فروش انواع آتل پا کجاست به فروشگاه اینترنتی بوژان تب مراجعه نموده و با کارشناسان متخصص به صورت مستقیم تماس برقرار کنید. فروشگاه اینترنتی بوژان تب طب با داشتن بهترین کارشناسان فروش در زمینه تجهیزات پزشکی توانایی ارائه هرگونه مشاوره و خدمات در رابطه با انتخاب و فروش تجهیزات پزشکی را به عموم مردم دارا می‌‌‌‌باشد.

sourcea
ارسال دیدگاه