همه چیز درباره انواع گوشی پزشکی       

بررسی همه چیز درباره انواع گوشی پزشکی       

فهرست مطالب این صفحه

بررسی همه چیز درباره انواع گوشی پزشکی       

برای متخصصان پزشکی، گوشی پزشکی یک وسیله مهم برای انجام وظایف خود در بخش مراقبت‌های بهداشتی است.
به‌عنوان یک پزشک، خدماتی که ارائه می‌دهید فقط به مهارت‌های شما متکی نیست، بلکه به کیفیت تجهیزاتی که استفاده می‌کنید نیز بستگی دارد. اگر یک گوشی پزشکی خوب داشته باشید، می‌توانید یکی از اساسی‌ترین و درعین‌حال مهم‌ترین کارها را انجام دهید. هنگام خرید این دستگاه ساده، ممکن است از گزینه‌های متنوعی که دارید گیج شوید. به‌عنوان مثال، ممکن است به این فکر کنید که آیا به یک مدل سر دوتایی یا تک دستی نیاز دارید یا آیا به یک گوشی پزشکی تخصصی برای اطفال یا قلب نیاز دارید. به‌طور مشابه، در صورت داشتن اختلال شنوایی مشخص، چه گزینه‌هایی در پیش دارید؟

 

گوشی پزشکی چیست؟

گوشی پزشکی یک وسیله پزشکی است که برای گوش دادن به صداهای داخلی بدن، معمولاً به‌منظور تشخیص شرایط پزشکی استفاده می‌شود.
اندازه یک گوشی پزشکی عامل مهمی در عملکرد آن است، زیرا اندازه قطعه قفسه سینه و گوش تعیین می‌کند که گوشی پزشکی چقدر می‌تواند صدا را دریافت کند.

بخش‌های گوشی پزشکی شامل (از بالا به پایین):

 • گوشی
 • هدست دو گوش
 • فنر دو گوش (هدست را به‌صورت انعطاف‌پذیر در جای خود نگه می‌دارد)
 • لوله
 • ساقه (لوله را به قفسه سینه متصل می‌کند)
 • قطعه سینه* که شامل موارد زیر است:
 • زنگ (نظارت صداهای فرکانس پایین)
 • دیافراگم (صداهای با فرکانس بالا را پایش می‌کند)

بعضی از گوشی‌های پزشکی دارای یک قطعه قفسه سینه یک‌طرفه با دیافراگم قابل تنظیم برای نظارت بر صداهای با فرکانس پایین و بالا هستند، درحالی‌که برخی دیگر دارای یک قطعه قفسه سینه با کارکرد دوگانه با زنگ و دیافراگم هستند.
امروزه متخصصان پزشکی می‌توانند از بین طیف گسترده‌ای از گوشی‌های پزشکی انتخاب کنند. قبل از اینکه به انواع مختلف بپردازیم، بیایید ببینیم که چرا برای متخصصان پزشکی بسیار مهم است که نوع مناسب را انتخاب کنند.

 

چرا باید قبل از خرید در مورد انواع گوشی پزشکی تحقیق کنید؟

منطقی است که یک متخصص قلب و یک پرستار NICU به انواع مختلف گوشی پزشکی نیاز داشته باشند. متخصص قلب مشکلات قلبی را از طریق صداهای پیچیده و سخت تشخیص می‌دهد، درحالی‌که متخصص NICU با کوچک‌ترین و شکننده‌ترین بیماران کار می‌کند. یک گوشی پزشکی استاندارد برای هیچ کدام کافی نیست.
به‌عنوان مثال، متخصص قلب به لوله‌های بسیار ضخیم و آکوستیک با بالاترین کیفیت برای جلوگیری از صدای محیط و تشخیص آرام‌ترین سوفل و کلیک نیاز دارد. متخصص قلب و عروق نیاز به گوشی پزشکی دارد که در جداسازی صداها برتر باشد.
در همین حال، اگر پرستار NICU از گوشی پزشکی استاندارد استفاده می‌کرد، دیافراگم تمام قفسه سینه بیمار را می‌پوشاند! صدای محیط ایجاد شده از سایر عملکردهای داخلی آن‌قدر بلند و آزاردهنده خواهد بود که نمی‌توان به‌طور جداگانه به قلب و ریه‌ها گوش داد. پرستار NICU به یک گوشی پزشکی با یک قفسه سینه بسیار کوچک نیاز دارد که دقیقاً روی بخش‌های جدا شده قلب و ریه‌ها قرار گیرد. پرستار می‌تواند دستگاه را تغییر مکان دهد تا به هر بخش با دقت گوش دهد.
اندازه، هدف و عملکرد در تعیین تناسب مناسب بسیار مهم است – هم برای متخصصان پزشکی و هم برای بیمارانشان.

 

چرا باید قبل از خرید در مورد انواع گوشی پزشکی تحقیق کنید؟

 

انواع گوشی پزشکی کدام است؟

سه نوع اصلی از گوشی پزشکی وجود دارد:

 • کودکان
 • بزرگ‌سالان
 • قلب

 هر نوع گوشی پزشکی برای اهداف متفاوتی طراحی شده و دارای مشخصات اندازه متفاوتی است.
گوشی پزشکی کودکان کوچک‌ترین نوع گوشی پزشکی است و به‌طور خاص برای استفاده در نوزادان و کودکان کوچک طراحی شده است. قفسه سینه یک گوشی پزشکی اطفال معمولاً حدود 1.5 اینچ قطر دارد و قطعات گوش کوچک‌تر از گوشی‌های طبی بزرگ‌سالان است. این نوع گوشی پزشکی اغلب در بیمارستان‌ها استفاده می‌شود. زیرا بهترین نوع گوشی پزشکی برای برداشتن ضعیف‌ترین صداها است.
گوشی پزشکی بزرگ‌سالان رایج‌ترین نوع گوشی پزشکی است و برای استفاده در بزرگ‌سالان طراحی شده است.
قفسه سینه یک گوشی پزشکی بزرگ‌سالان معمولاً حدود 2.5 اینچ قطر دارد و قطعات گوش بزرگ‌تر از گوشی‌های طبی کودکان است. این نوع گوشی پزشکی بهترین انتخاب برای اکثر اهداف پزشکی عمومی است.

گوشی پزشکی قلب بزرگ‌ترین نوع گوشی پزشکی است و برای استفاده در بزرگ‌سالان با قفسه سینه بزرگ‌تر طراحی شده است. قفسه سینه یک گوشی پزشکی قلب معمولاً حدود 3.5 اینچ قطر دارد و قطعات گوش بزرگ‌ترین گوشی در بین هر نوع گوشی پزشکی است. این نوع گوشی پزشکی بهترین انتخاب برای تشخیص بیماری‌های قلبی است، زیرا می‌تواند حتی ضعیف‌ترین صداهای قلب را تشخیص دهد.

 

خرید انواع گوشی پزشکی

 

حرف آخر

انواع گوشی ‌پزشکی برای سمع صداهای قلبی و تنفسی استفاده می‌شود، اما ممکن است برای تشخیص صداهای روده یا جریان خون در شریان‌ها و وریدها نیز استفاده شود. تطبیق‌پذیری آن به یکی از ابزارهای ضروری برای پزشکان و متخصصان مراقبت‌های بهداشتی تبدیل شده است.
خرید گوشی پزشکی متناسب با نیازهای شما می‌تواند به شما کمک کند تا بهترین متخصص پزشکی را به بیماران خود ارائه دهید. برای خرید انواع گوشی ‌پزشکی می‌توانید از طریق فروشگاه اینترنتی بوژان طب اقدام کنید.

 

sourcea
ارسال دیدگاه