همه چیز درباره علت درد مچ دست

همه چیز درباره علت درد مچ دست

فهرست مطالب این صفحه

بررسی علت درد مچ دست

اگر تنها یک بار دچار درد مچ دست شده باشید متوجه شده‌اید که این درد چقدر می‌تواند در کاهش کیفیت زندگی و از بین بردن آرامش و آسایش ما تاثیرگذار باشد. اما علت درد مچ دست چیست؟ چرا مچ درد می‌گیریم؟

بدون دانستن علت درد مچ دست، نمی‌توانیم بهترین روش درمانی را پیدا کنیم. بنابراین یافتن علت درد مهم‌ترین قدم در یافتن بهترین روش درمان مچ درد است. در این مقاله قصد داریم تا به بررسی علت درد مچ دست و بهترین روشهای مهار این درد با ستفاده از مچ بند طبی، بپردازیم. با ما تا انتهای مطلب، همراه باشید.

 علت درد مچ دست چیست؟

علت درد مچ دست، تنها به یک دلیل محدود نخواهد شد. این درد می‌تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود. بدون شک برای پیدا کردن بهترین روش درمان درد مچ دست، ابتدا باید بفهمید که علت درد مچ دست شما چیست. برخی از مهم‌ترین علت های درد مچ دست عبارت از موارد زیر می‌شوند:

 • آرتروز مچ دست
 • رماتیسم مفصلی در ناحیه مچ دست
 • ورود فشار مکرر در مچ دست که منجر به ایجاد آسیب فیزیکی در مچ دست می‌شود.
 • ورود آسیب ناگهانی به مچ دست که منجر به آسیب فیزیکی در مچ دست می‌شود (مانند تصادف).
 • بیمارهای عصبی در مچ دست مانند سندرم تونل کارپال
 • کیست مچ دست
 • بیماری کین باخ در جوانان
 • دیسک گردن

 درد مچ دست را چطور مهار کنیم؟

همانطور که در ابتدای صحبتمان نیز اشاره کردیم، برای آنکه بتوانید درد مچ دست را مهار کنید، ابتدا باید علت درد مچ دست را بفهمید. برای فهمیدن علت درد مچ دست، بهترین روش، مراجعه به یک پزشک متخصص ارتوپد است. پزشک شما به سه روش:

 • آزمایش
 • رادیولوژی
 • آرتروسکوپی

علت درد مچ دست را تشخیص داده و بهترین روش درمان را مشخص خواهد کرد. گاهی علت درد مچ دست به قدری پیچیده است که ممکن است نیاز به درمان دارویی و یا حتی عمل جراحی داشته باشد.

  به سراغ علت درد مچ دست بروید

ابتدا به سراغ علت درد مچ دست بروید. برای این منظور، بهتر است به یک پزشک متخصص مراجعه کنید تا با روشهای مشخص، علت درد مچ دست و بهترین روش درمان شما را تعیین نماید. گاهی ممکن است برای درمان مچ درد، نیاز به لیزر درمانی، درمان دارویی و یا حتی عمل جراحی باشد. تشخیص این روشها، بر عهده پزشک متخصص شما خواهد بود.

 

  به سراغ علت درد مچ دست بروید

 

 درمان پزشکی، دارویی، فیزوتراپی و غیره

در صورتی که پزشک شما نیاز درمان دارویی و یا فیزیوتراپی را تشخیص دهد، در اولین مرحله پس از تشخیص علت درد مچ دست، باید در جهت دریافت و انجام این روشهای درمانی، اقدام کنید. فراموش نکنید که برای خلاصی از این درد، بهتر است روش درمان را تا آخر ادامه دهید.

 با ورزش، درد مچ دست را مهار کنید

علت درد مچ دست، هرچه که باشد، یکی از روشهای درمان و کاهش درد، تقویت مچ دست با انجام ورزش است. برخی از ورزشها هستند که به کمک آنها می‌توانید درد مچ دست خود را مهار کنید. تعدادی از شناخته شده‌ترین این ورزشها عبارت می‌شوند از:

 • ورزش مچ دست دعا کننده
 • ورزش مچ دست با فشار توپ تنیس
 • انجام حرکات کششی مچ دست

 از مچ بند برای کنترل حرکات مچ دست، کمک بگیرید

حتی در روشهای درمان دارویی و فیزیوتراپی، به منظور کاهش حرکات مچ دست و مهار درد، علت درد مچ دست هرچه که باشد، از مچ بند استفاده می‌شود. بهتر است بهترین انواع مچ بند را خریداری کنید تا بتوانید از نتیجه آن، اطمینان حاصل نمایید.

خرید مچ بند طبی

 بوژان طب و خرید بهترین انواع مچ بند

اگر به دنبال بهترین انواع مچ بند هستید و می‌خواهید با خرید از وارد کننده اولیه، مچ بند مورد نظر خود را با بهترین قیمت خریداری کنید، پیشنهاد می‌کنیم تا سری به سایت بوژان طب بزنید. این مجموعه به عنوان وارد کننده اولیه، بهترین انواع مچ بند درجه یک را به صورت مستقیم وارد کرده و در اختیار مشتریان خود قرار خواهد داد. در هر کجای ایران که باشید می‌توانید مچ بند مورد نظر خود را با قیمت فوق العاده از بوژان طب خریداری کرده و درب منزل خود تحویل بگیرید. جهت کسب اطلاعات کامل‌تر، می‌توانید به سایت فروشگاه اینترنتی بوژان طب مراجعه نمایید و یا از طریق شماره‌های تماس با کارشناسان بوژان طب به صورت مستقیم در ارتباط باشید.

کلیدواژه : ارتوپدیمچ بند
sourcea
ارسال دیدگاه