راهنمای خرید کیت تشخیص کرونا

کیت تشخیص کرونا

فهرست مطالب این صفحه

همه چیز درباره کیت تشخیص کرونا

کیت تشخیص کرونا برای تشخیص مثبت یا منفی بودن بیماری کرونا در افراد با نشانه یا بدون نشانه‌های این بیماری استفاده می‌شود.

ویژگی کیت تشخیص کرونا

پس از فراگیری ویروس کرونا، راه‌های تشخیص آن بیش از پیش مورد توجه قرار گرفت. روش‌های مختلفی برای تشخیص این بیماری استفاده می‌شدند. یکی از این روش‌ها استفاده از کیت تشخیص کرونا می‌باشد. علت اهمیت استفاده از این کیت‌ها عبارت است از:
استفاده از آن‌ها به تجهیزات خاصی نیاز ندارد. به راحتی می‌توان آن را آماده و استفاده کرد.
حمل آن‌ها آسان است. از همین رو می‌توان از آن‌ها در هرجا که بیمار حضور دارد استفاده نمود.
برای استفاده از آن به اپراتور خاصی نیاز نیست.
هزینه اجرای آن در مقایسه با دیگر تست‌های آزمایشگاهی کمتر است.
نتیجه آن بلافاصله ارائه می‌شود.

انواع تست

به طور کلی تست‌ها به دو نوع تست آنتی ژن و مولکولی تقسیم می‌شوند. تست آنتی ژن مانند تست‌های بارداری عمل کرده و شبیه کاست یا جعبه‌های پلاستیکی کوچک هستند.
تست مولکولی مواد ژنتیکی ویروس را با دستگاه‌های کوچکی که مشابه دستگاه‌های آزمایشگاهی هستند، تشخیص می‌دهد. مزیت آن‌ها این است که برخلاف دستگاه‌‌های آزمایشگاهی حمل و تنظیماتشان آسان‌تر است. هر دو تست نمونه‌ها را از گلو و بینی برداشته و آزمایش می‌کنند.

اهمیت استفاده از کیت تشخیص کرونا

افرادی که مشکوک به ابتلا به کرونا هستند، باید به سرعت تشخیص دهند که آیا به کرونا مبتلا هستند یا نه. تشخیص به موقع باعث می‌گردد که فرد به موقع خود را قرنطینه کرده تا افرادی که در اطراف آن‌ها هستند به این بیماری مبتلا نشوند. در حال حاضر برای تشخیص کووید-۱۹ از تست RT-PCR استفاده می‌شود که انجام آن به وسیله تجهیزات تخصصی انجام شده و ۲۴ ساعت زمان لازم است تا نتیجه آن مشخص شود.

کیت تشخیص کرونا بلافاصله در محل حضور بیمار انجام می‌شود و برای انجام آن نیازی به جا به جایی بیمار نیست. افراد با نشانه بیماری کرونا یا افراد مشکوک می‌توانند با انجام این تست بیماری خود را سریعا تشخیص دهند تا با سرعت بیشتری اقدامات لازم را انجام داده و احتمال انتشار این بیماری را به طور قابل توجهی کاهش دهند.

کیت تشخیص کرونا

مقایسه تست مولکولی و آنتی ژن

آنچه برای این دو روش مهم است میزان دقت تست آنتی ژن در مقایسه با تست مولکولی است. برای این منظور دقت این دو تست بر روی افرادی که تست RT-PCR بر روی آن‌ها انجام شده بود ارزیابی شد.‌ تست‌ها با حداقل تجهیزات انجام شدند. به طور ایمن این تست‌ها بر روی افراد انجام شد و نتایج دو ساعت بعد در دسترس بود.
برای این منظور ۶۴ مطالعه صورت گرفت. در مجموع ۲۴ هزار و ۸۷ نفر تست بینی و گلو دادند که ابتلای ۷۴۱۵ نفر به کووید-۱۹ تایید شد.
در افرادی که تست کرونای آن‌ها مثبت شده بود، تست آنتی ژن و مولکولی انجام گرفت. تست آنتی ژن عفونت کووید-۱۹ را در ۷۲ درصد افرادی که نشانه داشتند و ۵۸ درصد افرادی که بدون نشانه بودند، درست تشخیص داده شد.‌ تست‌ها در هفته اول بیشترین دقت را داشتند. دلیل این امر می‌تواند این باشد که میزان ویروس و عفونت در روزهای ابتدایی پس از ابتلا در بدن بیشتر است.

تست‌های مولکولی

به طور کلی نتیجه تست مولکولی خوب بود. نتایج تست برای ۹۵.۱ درصد از افراد مبتلا و ۹۹ درصد برای افراد سالم به درستی تشخیص داده شد. ۶۹ درصد از مطالعات به جای انجام تست در محل حضور بیمار، در آزمایشگاه استفاده شد و تنها تعداد محدودی از مطالعات مطابق با دستورالعمل‌های تست انجام شد. نمی‌توان به طور قطع گفت که این دو روش تست چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند.‌ زیرا در حین مطالعه شرکت کنندگان اطلاعات کافی ارائه ندادند.

روش استفاده از کیت تشخیص کرونا

این تست‌ها،تست‌های خانگی هستند و نحوه استفاده از آن آسان است. برای استفاده از آن لوله نازکی در دستگاه قرار گرفته و ۳ تا ۴ سانتی متر درون بینی فرو می‌رود. سپس ۵ بار بر روی مخاط بینی چرخانده می‌شود‌ و با جدا کرد سر لوله، آن را با مایع موجود در کیت ترکیب کرده و درب آن را می‌بندیم. مانند تست بارداری در صورت مثبت بودن نتیجه تست دو نوار و در صورت منفی بودن یک نوار بر روی کیت ظاهر خواهد شد. در صورتی که هیچ خطی بر روی کیت تشخیص کرونا ظاهر نشد، باید مجددا تست را تکرار کرد.

چه کسانی از این کیت استفاده می‌کنند؟

افرادی برای تست کرونا با کیت مناسب هستند که بالای ۱۵ سال سن داشته باشند. هر فردی که علائم این بیماری را دارد و یا به دلیل ارتباط با فرد بیمار، مشکوک به ابتلا است می‌تواند از کیت تشخیص کرونا استفاده کند.

سخن آخر

کیت‌های تشخیص کرونا تاکنون در کشورهای بسیاری مورد استفاده قرار گرفته به طوریکه از طریق آن می‌توان در کمترین زمان بیماری شخص را تشخیص داد. دقت آن‌ها در مقایسه با تست پی سی آر کمتر است. در واقع اگر دقت تست pcr ۹۸ درصد باشد، دقت این تست حدود ۸۰ درصد است.
برای آنکه بدانید بهترین مرکز فروش کیت تشخیص کرونا کجاست به فروشگاه اینترنتی بوژان تب مراجعه نموده و با کارشناسان متخصص به صورت مستقیم تماس برقرار کنید. فروشگاه اینترنتی بوژان تب با داشتن بهترین کارشناسان فروش در زمینه تجهیزات پزشکی توانایی ارائه هرگونه مشاوره و خدمات در رابطه با انتخاب و فروش تجهیزات پزشکی را به عموم مردم دارا می‌‌‌‌باشد.

کلیدواژه : کرونا
sourcea
ارسال دیدگاه