همه چیز درباره بخور سرد یا گرم برای نوزاد

بخور سرد یا گرم برای نوزاد

فهرست مطالب این صفحه

بررسی فواید بخور برای نوزاد

در فصل زمستان، استفاده از بخور سرد یا گرم برای نوزاد یک انتخاب هوشمندانه است. نوزادان، این موجودات لطیف و دوست داشتنی، می‌توانند بسیار آسیب پذیر باشند. به همین علت است که مراقبت از آنها در یکسال اول زندگی، انقدر اهمیت دارد. مراقبت از پوست و تنفس نوزاد، یکی از فعالیت‌های مهم است که می‌توانید با کمک یک بخور سرد یا گرم برای نوزاد آن را انجام دهید. اما بخور سرد بهتر است یا گرم؟ بخور سرد یا گرم برای نوزاد چه تاثیری خواهد داشت؟ کدام دستگاه بخور برای فرزند دلبند شما بهترین انتخاب خواهد بود؟ با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید تا همۀ آنچه لازم است دربارۀ بخور سرد یا گرم برای نوزاد بدانید را برایتان بازگو کنیم.

تاثیر بخور سرد یا گرم برای نوزاد

پیش از پاسخگویی به دیگر سوالات در مورد بخور سرد یا گرم برای نوزاد، بهتر است تاثیر آن بر روی سلامت نوزاد را بررسی کنیم. مسائل تنفسی در دوران نوزادی که می‌تواند به علت خشکی و یا دیگر علائم احتمالی پیش آید، یکی از رایجترین مشکلاتی است که ممکن است برای نوزاد شما پیش آید. به کمک یک بخور سرد یا گرم برای نوزاد می‌تواند تا حد قابل قبولی این مسئله را برطرف کنید. بخور سرد یا گرم برای نوزاد با افزایش رطوبت هوای محیط و وارد کردن آن به مجرای تنفسی نوزاد منجر به نرم شدن آن و تنفس هرچه راحت‌تر وی خواهد شد.

کدام یک بهتر است، بخور سرد یا گرم برای نوزاد؟

ممکن است برای شما نیز سوال باشد که بخور سرد یا گرم برای نوزاد بهتر است؟ برخی بر این باور هستند که بخور گرم به دلیل گرم بودن آب داخل خود می‌تواند میکروبها را از بین ببرد، اما باید بگوییم که در همین محیط گرم و مرطوب بسیاری دیگر از باکتریها و میکروبها فضایی برای رشد بیشتر پیدا خواهند کرد. برای رسیدن به بهترین پاسخ، باید بگویم که هوای نهایی که از بخور سرد یا گرم برای نوزاد استفاده شده و وارد مجرای تنفسی او می‌شود دمای یکسانی خواهد داشت!
بله، درست است که هوای خروجی از بخور گرم یا سرد در همان لحظه متفاوت است. اما در نهایت، آنچه فرزند شما تنفس خواهد کرد، یک دمای مشخص خواهد داشت و در هر دو دستگاه بخور گرم یا سرد برای نوزاد یکسان است. آنچه بیشتر اهمیت دارد، نحوۀ نگهداری از دستگاه است. اینکه پس از هربار مصرف، دستگاه بخور را به درستی تمیز کرده و ضد عفونی کنید. بنابراین پاسخ این سوال که بخور سرد یا گرم برای نوزاد، کدام یک بهتر خواهد بود، باید بگویم، کاملاً بستگی به خود شما دارد!

بخور سرد یا گرم برای نوزاد

ویژگی‌های یک دستگاه بخور خوب

حال که دانستیم بخور سرد یا گرم برای نوزاد بهتر است، باید در مورد ویژگی‌های یک دستگاه خوب صحبت کنیم. باید بگویم که بخور سرد یا گرم تفاوتی ندارد، اگر قصد خرید دستگاه بخور دارید، پیشنهاد می‌کنیم یک دستگاه بی‌صدا بخرید تا خواب نوزادتان دچار مشکل نشود. توجه کنید که دستگاه منتخب شما تا چند ساعت به طور مداوم می‌تواند کار کند. برخی از دستگاه‌ بخورهای موجود در بازار می‌توانند تا 16 ساعت بدون وقفه کار کنند! بهتر است بتوانید میزان رطوبت دستگاه خودتان تنظیم کنید. برخی از دستگاه بخورها مجهز به چراغهای ال ای دی هستند تا در شب کاربرد یک چراغ خواب آرمبخش را نیز ایفا کنند. یک ویژگی خیلی خوب برای بخور سرد یا گرم برای نوزاد، قابلیت چرخش 360 درجه است. در این صورت می‌توانید مطمئن باشید که تمامی جهات اتاق به یک میزان مرطوب خواهند شد.

خرید دستگاه بخور

بهترین دستگاه بخور سرد یا گرم برای نوزاد را از بوژان طب بخرید

تا اینجا متوجه شدیم که تفاوتی ندارد یک بخور سرد یا گرم برای نوزاد بخرید، آنچه اهمیت دارد، خرید یک دستگاه بخور با کیفیت و ویژگیهای منحصر به فرد است تا بتواند تنفس فرزند شما را راحتتر کند. پیشنهاد می‌کنیم به دنبال یک دستگاه بخور باشید که به صورت قانونی وارد کشور شده باشد. به این ترتیب می‌توانید با یک گارانتی خوب و با خیال راحت از تضمین کیفیت و وجود قطعات جانبی آن را تهیه نمایید. در این روند مجموعۀ بوژان طب همراه شما خواهد بود. برای خرید بهترین دستگاه بخور سرد یا گرم برای نوزاد با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت، می‌توانید سری به فروشگاه اینترنتی بوژان تب مراجعه نمایید.

کلیدواژه : بخورکاربردنوزاد
sourcea
دیدگاه کاربران
1 دیدگاه
  • ardalanmedicalir 19 آذر 1401 / 1:26 ق.ظ

    سلام با توجه به مقاله ای که در رابطه با دستگاه بخور کودک در سایت درمان مدیکال خوندم استفاده از دستگاه بخور در اتاق نوزاد، رطوبت و میزان اکسیژن هوا را متعادل میکند. این امر باعث میشود که فرزند عزیز شما تنفس و خواب راحتتری داشته باشد

ارسال دیدگاه