راهنمای خرید پالس اکسیمتر که قبل از خرید باید بدانید!

پالس اکسیمتر

فهرست مطالب این صفحه

همه چیز درباره انواع پالس اکسیمتر

پالس اکسیمتر، دستگاهی است که می‌تواند اطلاعات کامل و دقیقی از علائم حیاتی بدن شما در اختیار پزشکان قرار دهد. این علائم حیاتی، در تضمین سلامتی بیمار و یا بروز خطرها جدی بسیار دارای اهمیت هستند. خرید پالس اکسیمتر چه اهمیتی دارد؟ چه مدل دستگاهی برای نیاز شما مناسب خواهد بود؟ چه اطلاعاتی می‌تواند از دستگاه پالس اکسیمتر دریافت کرد؟ با ما در ادامۀ مطلب همراه باشید تا راهنمای خرید پالس اکسیمتر را به طور کامل در اختیارتان قرار دهیم.

کدام مدل پالس اکسیمتر برای من مناسب است؟

همانطور که در پاراگراف قبلی اشاره کردیم، دستگاه پالس اکسیمتر انواع مختلفی دارد. در دسته بندی این دستگاه‌ها، دو نوع اصلی وجود دارد:

  • دستگاه پالس اکسیمتر انگشتی
  • دستگاه پالس اکسیمتر ثابت

همانگونه که احتمالاً حدس می‌زنید، دستگاه پالس اکسیمتر ثابت، کاربرد بیمارستانی دارد و در اتاق‌های احیا مورد استفاده قرار می‌گیرد. پس اگر قصد خرید پالس اکسیمتر برای اتاق احیای بیمارستان را دارید، این نوع دستگاه برای شما مناسب‌تر خواهد بود. دستگاه پالس اکسیمتر انگشتی، اطلاعات را به سرعت و در مقیاس کوچک‌تری در اختیار فرد قرار می‌دهد. به همین علت است که این نوع از دستگاه، بیشتر در اوژانس‌ها و مصارف خانگی کاربرد دارد.
با توجه به آنچه گفته شد، در بررسی راهنمای خرید پالس اکسیمتر، پیشنهاد می‌کنیم اگر فشار خون بالا دارید و یا با یک سالمند زندگی می‌کنید، دستگاه پالس اکسیمتر انگشتی را برای خود تهیه کرده و اطلاعات کاملی از علائم حیاتی خود یا بیمارتان را در اختیار داشته باشید.

راهنمای خرید پالس اکسیمتر | هر آنچه باید بدانید!

راهنمای خرید پالس اکسیمتر که در ادامه ارائه می‌شود برای افرادی مناسب است که قصد خرید یک دستگاه پالس اکسیمتر داشته و نمی‌دانند چطور بهترین گزینۀ مناسب خود را انتخاب کنند. در این صورت، پیشنهاد می‌کنیم راهنمای خرید پالس اکسیمتر زیر را به صورت کامل مطالعه نمایید:

پالس اکسیمتر

نوع دستگاه را مشخص کنید

اولین چیزی که در بررسی راهنمای خرید پالس اکسیمتر باید در نظر داشته باشید، مناسب‌ترین نوع دستگاه برای شماست. توجه داشته باشید که نوع دستگاه‌ مورد نظر شما باید میزان اکسیژن خون، دمای بدن، فشار خون، میزان ضربان قلب و موارد حیاتی دیگر را در اختیارتان قرار دهد.

توجه داشته باشید که دقت دستگاه چه میزان است؟

مهم‌ترین مسئله در راهنمای خرید پالس اکسیمتر که باید پیش از هر چیزی در نظر داشته باشید، میزان دقت دستگاه است. دستگاه‌های پزشکی را به دلیل اطلاعاتی که از علائم حیاتی بدن در اختیار افراد قرار می‌دهند مورد استفاده قرار خواهند داد و بر اساس همین اطلاعات است که روند درمان آغاز می‌شود. اگر اطلاعات ارائه شده از دستگاه دقیق نباشد، چطور می‌توان از صحیح بودن روند درمان اطمینان داشت؟

مهم‌ترین پارامتر، ضربان قلب است

دستگاه پالس اکسیمتر می‌تواند اطلاعاتی در مورد دمای بدن، میزان فشار خون، درصد اکسیژن موجود در خون، ضربان قلب و موارد دیگر را در اختیار شما قرار دهد. مهم‌ترین گزینه در این دستگاه‌ها، تعداد ضربان قلب شما در هر دقیقه است. یکی دیگر از مهم‌ترین مواردی که پس از مطالعۀ راهنمای خرید پالس اکسیمتر باید بدانید، توجه به دقت دستگاه در اندازه گیری میزان ضربان قلب شما در دقیقه است.

آیا داشتن صفحه نمایش دیجیتال مهم است؟

بله، بسیار اهمیت دارد که دستگاه پالس اکسیمتر انتخابی شما صفحه نمایش دیجیتالی داشته باشد. با وجود چنین قابلیتی، تمامی اطلاعات مورد نیاز، با سرعت نمایش داده می‌شوند. پارامترهایی مانند اکسیژن موجود در خون، ضربان خون، فشار خون، دمای بدن و موارد مشابه دیگر در دستگاه پالس اکسیمتر با صفحه نمایش دیجیتالی به سرعت نمایش داده می‌شوند.

دیگر موارد مهم دیگر در راهنمای خرید پالس اکسیمتر

یکی از موارد ضروری و مهمی که یک دستگاه پالس اکسیمتر خوب باید دارا باشد، سیستم هشدار است. این سیستم کمک می‌کند تا کوچک‌ترین در پارامترهای حیاتی بدن هشدار داده شده و مورد درمان قرار گیرد. سیستم خاموشی خودکار نیز کمک می‌کند تا انرژی دستگاه به خوبی ذخیره شود. با مطالعه راهنمای خرید پالس اکسیمتر متوجه شدیم که دقت دستگاه، نوع دستگاه و داشتن صفحه نمایش دیجیتالی از عواملی هستند که میزان کیفیت پالس اکسیمتر را مشخص می‌کنند. برای خرید بهترین دستگاه های پالس اکسیمتر می‌توانید به فروشگاه اینترنتی بوژان تب مراجعه نمایید.

sourcea
ارسال دیدگاه