بهترین ورزش برای دیسک کمر و سیاتیک که باید بشناسید

بهترین ورزش برای دیسک کمر و سیاتیک

فهرست مطالب این صفحه

بررسی بهترین ورزش برای دیسک کمر و سیاتیک

بهره گرفتن از بهترین ورزش برای دیسک کمر و سیاتیک می‌تواند تنها درمان و به علاوه بهترین درمان و مسکن برای کمر درد و سیاتیک باشد. به همین جهت تصمیم گرفتیم تا در این مقاله به بررسی و معرفی بهترین ورزش برای دیسک کمر و سیاتیک بپردازیم. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید تا با شناختن بهترین ورزش برای دیسک کمر و سیاتیک و انجام روزانه آن و شناخت کمربند طبی برای همیشه با کمر درد خداحافظی کنید.

 بهترین ورزش برای دیسک کمر و سیاتیک

اگر بخواهیم تمامی ورزشهای مناسب برای دیسک کمر و سیاتیک را مورد بررسی قرار دهیم، با یک لیست بی‌انتها مواجه خواهیم بود. به همین جهت در ادامه به بررسی تنها 5 مورد از بهترین ورزش ها برای دیسک کمر و سیاتیک بپردازیم. با ما در ادامه همراه باشید.

  اولین ورزش برای سیاتیک و دیسک کمر

یکی از بهترین ورزش ها برای دیسک کمر و سیاتیک که می‌تواند در حکم یک مسکن هم عمل کند، این ورزش است. برای انجام این ورزش باید به پست بر روی یک سطح صاف و ترجیحا بدون بالش بخوابید. یک دست خود را پشت کمر و داخل گودی کمر گذاشته و یک دست دیگر را روی شکم خود قرار دهید. شکم خود را به سمت زمین و بر روی دست منقبض کنید و پس از 10 ثانیه رها کنید. این ورزش به عنوان بهترین ورزش برای دیسک کمر و سیاتیک را 10 بار تکرار کنید.

 دومین ورزش برای دیسک کمر و سیاتیک

دومین ورزشی که می‌توانیم به عنوان بهترین ورزش برای دیسک کمر و سیاتیک آنا را در نظر بگیریم، همین ورزش است. برای انجام کششهای این ورزش، به پشت روی سطح سفت و صاف دراز بکشید. زانوهای خود را در تا جایی که کف پاهایتان همچنان بر روی زمین باشد خم نموده و در حالی پاهای خود را به سمت راست و چپ بکشید که بالا تنه‌تان صاف و بر روی زمین قرار دارد.

 سومین ورزش برای سیاتیک و دیسک کمر

مجدداً در حالت طاق باز و بر روی زمین صاف بخوابید و پاهایتان را به عرض شانه باز کنید. یک پای خود را خم کرده و به کمک دستانتان آن را به مدت 10 ثانیه روی شکم نگه دارید. سپس یک پا را رها کرده و همین کار را با پای دیگرتان انجام دهید. این ورزش به دلیل کششی که بر روی کمر ایجاد می‌کند می‌تواند بهترین ورزش برای دیسک کمر و سیاتیک باشد.

 

 سومین ورزش برای سیاتیک و دیسک کمر

 

 چهارمین ورزش برای دیسک کمر و سیاتیک

در این ورزش که به عنوان یکی از بهترین ورزش ها برای دیسک کمر و سیاتیک شناخته می‌شود باید بر روی زمین و به پشت دراز بکشید. پاهای خود را صاف و عمود بر شکم نگاه داشته و به صورت پا دوچرخه در هوا حرکت دهید. این کار را به مدت 10 ثانیه انجام داده و سپس پاهایتان را روی زمین قرار دهید. پس از 10 ثانیه استراحت مجدداً تا 10 مرتبه همین کار را انجام دهید.

 آخرین بهترین ورزش برای دیسک کمر و سیاتیک

به طور کلی ایجاد کشش به روشهای اصولی و درست می‌تواند به عنوان بهترین ورزش برای دیسک کمر و سیاتیک در نظر گرفته شود. به همین جهت است که این ورزش که به نام ورزش کشش گربه در یوگا شناخته می‌شود، می‌تواند بهترین ورزش برای دیسک کمر و سیاتیک باشد.

برای انجام این ورزش، به صورت چهار زانو در حالی که کمرتان صاف است بر روی زمین قرار می‌گیرید. سپس یک بار کمر خود را به سمت بیرون کشیده 10 ثانیه نگاه دارید و سپس همین کار را در حالی که تا جایی که ممکن است به سمت داخل به کمرتان قوس داده‌اید، تکرار کنید. انجام روزانه این روزش آن هم روزی حداقل 10 مرتبه می‌تواند برای درمان درد کمر و سیاتیک بسیار موثر باشد.

خرید وسایل ارتوپدی

 بوژان طب و درمان سیاتیک و دیسک کمر

علاوه بر انجام بهترین ورزش برای دیسک کمر و سیاتیک برای بهبود درد ناشی از کمردرد و سیاتیک، گاهی لازم است تا از برخی کمربندهای طبی و پزشکی و یا برخی وسایل پزشکی جهت انجام ورزشها، استفاده کنیم. به همین جهت، خرید و استفاده از بهترین ابزار پزشکی در این زمینه می‌تواند دارای اهمیت بسیاری باشد. فروشگاه اینترنتی بوژان طب در این راستا همراه شما خواهد بود تا بتوانید به سرعت و با بهترین قیمت به بهترین وسایل ورزشی برای دیسک کمر و سیاتیک دسترسی پیدا کنید. برای کسب اطلاعات کامل‌تر و اطلاع از قیمتها، می‌توانید به سایت فروشگاه اینترنتی بوژان طب  مراجعه نمایید.

sourcea
ارسال دیدگاه