تنیس البو چیست و همه چیز درباره علل، علائم و درمان آن

تنیس البو چیست و همه چیز درباره علل، علائم و درمان آن

فهرست مطالب این صفحه

بررسی تنیس البو  و علل، علائم و درمان آن

ممکن است نام تنیس البو را شنیده باشید. اگر دچار درد در ناحیه خارجی ساعد شده و در این زمینه کمی جستجو کرده باشید، احتمالاً با این نام آشنا شده‌اید و اکنون از خود می‌پرسید، تنیس البو چیست؟

در این مقاله قصد داریم تا به بیانی ساده توضیح دهیم که تنیس البو چیست و این بیماری در چه افرادی شایع‌تر خواهد بود. در ادامه پس از بررسی علائم تنیس البو، به پاسخ این سوال خواهیم پرداخت که بهترین روش درمان تنیس البو چیست؟ با ما تا انتهای مطلب همراه باشید تا همه چیز در مورد این درد موضعی را بشناسید و روش درمان ان با ارنج بند طبی را بیاموزید .

 تنیس البو چیست؟

در پاسخ به این سوال که تنیس البو چیست، بهتر است که نام بیماری را به دو بخش: “تنیس” و “البو” تقسیم کنیم. البو در زبان انگلیسی به معنی آرنج است و تنیس هم که ورزش بر ورزش تنیس با راکت، دلالت دارد. بنابراین در ترجمه لغوی، تنیس البو، “آرنج تنیس، ترجمه می‌شود. در بسیاری از تنیس بازان، در طول ورزش های متمادی و ایجاد کشش در تاندون دست قدرتی که راکت در آن قرار می‌گیرد، معمولاً دست راست، در قسمت خارجی ساعد آسیب، کشیدگی و در نهایت درد ایجاد می‌شود. به همین جهت به این بیماری، تنیس البو می‌گویند. البته باید بگوییم که تنیس البو، تنها مختص ورزشکاران بازی تنیس نیست.

 تنیس البو در چه افرادی شایع‌تر است؟

همانطور که گفتیم، تنیس بازان و یا دیگر ورزشهایی که در آن از راکت استفاده می‌شود، تنیس البو شیوع بیشتری دارد، اما این بیماری تنها مختص این گروه نیست. بیشترین گروه شیوع تنیس البو چیست؟ تمامی افرادی که با دست خود کارهای سنگین انجام می‌دهند، مانند خانه داران، نقاشان، جوش کاران و موارد مشابه این چنینی دیگر، در معرض خطر کشیدگی تاندون دست و یا تنیس البو هستند.

 علائم تنیس البو چیست؟

اگر می‌پرسید علائم تنیس البو چیست، باید بگوییم که مهم‌ترین علامت این درد، عدم بروز ناگهانی آن است. به بیان دیگر، تنیس البو به مرور زمان و با ادامه کشیدگی در ناحیه ساعد دست، ایجاد می‌شود. احساس درد و سوزش در قسمت خارجی آرنج و کاهش قدرت مشت کردن دست و همچنین کاهش قدرت ورود ضربه به جسم خارجی، از مهمترین علائم تنیس البو هستند.

 

 علائم تنیس البو چیست؟

 

 بهترین روش درمان تنیس البو چیست؟

برای پاسخ به این سوال که بهترین روش درمان تنیس البو چیست، باید به پزشک متخصص مراجعه کنید. طبق نظر پزشک، روشهای درمانی بسیاری از جمله:

  • استراحت دادن به دست
  • درمان دارویی
  • فیزیوتراپی
  • تزریق
  • درمان جراحی
  • استفاده از بریس یا آرنج بند
  • و دیگر موارد

وجود دارند. این که بهترین روش درمان تنیس البو چیست، کاملاً بستگی به شرایط بیماری شخص شما و تشخیص پزشک متخصصتان خواهد داشت. یکی از مواردی که می‌توان برای مهار درد و بدون مشورت پزشک انجام داد، استفاده از بریس است. بریس می‌تواند میزان حرکت را در ناحیه آسیب دیده کاهش دهد، همین کاهش حرکت منجر به کاهش کشیدگی در ناحیه آسیب و در نهایت منجر به کاهش درد خواهد شد. آنچه مهم‌ است، انتخاب بریس درجه یک و خرید آن از یک فروشگاه معتبر است.

خرید ارنج بند طبی

 بوژان طب و مهار درد تنیس البو

تا اینجای متن متوجه شدیم که تنیس البو چیست، چه علائمی دارد و بهترین روشهای درمان آن کدامند. خواندیم که استفاده از بریس می‌تواند گزینه خوبی برای کنترل تنیس البو و مهار درد باشد و فهمیدیم که بهتر است حتماً برای خرید بریس و انواع آرنج بند، بهتر است به یک فروشگاه معتبر و یک برند معتبر مراجعه کنید.

در این راستا، مجموعه بوژان طب به عنوان وارد کننده مستقیم کالاهای پزشکی و ارتوپدی همراه شما خواهد بود تا بتوانید در هر کجای ایران که هستید به سرعت و با بهترین قیمت، به بهترین بریسها، دسترسی پیدا کنید.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات کامل‌تر، اطلاع دقیق از قیمت و نحوه ثبت سفارش و کسب پاسخ دقیق‌تر این سوال که تنیس البو چیست می‌توانید به سایت فروشگاه اینترنتی بوژان طب مراجعه نموده و یا از طریق شماره‌های تماس به صورت مستقیم با کارشناسان متخصص بوژان طب، در ارتباط باشید.

کلیدواژه : ارتوپدیارنج بند
sourcea
ارسال دیدگاه