همه چیز درباره ترازو و قدسنج اطفال

همه چیز درباره ترازو و قدسنج اطفال

فهرست مطالب این صفحه

بررسی ترازو و قدسنج اطفال

اهمیت اندازه گیری قد و وزن نوزاد از آغاز تولد شروع شده و تا پایان سال‌های خردسالی ادامه خواهد داشت. به خصوص در شش ماه اول زندگی نوزاد، اندازه گیری قد و وزن وی بسیار مهم است. ترازو و قدسنج اطفال، وسیله‌ای است که انجام این مهم را امکانپذیر کرده است. در این مقاله قصد داریم تا به بررسی کامل همه چیز در مورد قدسنج و ترازو اطفال پرداخته و چند نمونه از مدلهای برتر قدسنج و ترازو اطفال را به شما معرفی کنیم. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

 استفاده از ترازو و قدسنج اطفال چه ضرورتی دارد؟

قد و وزن نوزاد یکی از نشانه‌های بسیار مهم در تعیین سلامتی وی در روند رشد است. در شش ماه اول تولد، اندازه گیری قد و وزن به کمک ترازو و قدسنج اطفال، هر یک ماه یکبار و توسط پزشک متخصص اطفال انجام می‌شود. علت این مسئله، تغییر قد و وزن نوزاد از یک تا شش ماهگی به صورت هفتگی و هر ماه است. پس از شش ماهگی به بعد از آن جهت که سرعت تغییر وزن نوزاد کاهش خواهد یافت، نیاز به وزن کشی ماهانه نیز وجود ندارد. در این دوران به وسیله ترازو و قدسنج اطفال هر سه ماه یکبار اندازه گیری قد و وزن نوزاد انجام خواهد شد.

 اصول اندازه گیری وزن و قد نوزاد

برای اندازه گیری قد و وزن کودک، بهتر است از یک دستگاه دقیق استفاده کنید. بهتر است ترازو و قدسنج اطفال مورد استفاده دیجیتال باشد تا بتوانید به عدد دقیق‌تری برای قد و وزن وی برسید. مدل های ترازو و قدسنج اطفال که نوزاد به صورت خوابیده بر روی انها قرار می‌گیرد، گزینه‌های بهتری هستند. زمانی که نوزاد را بر روی ترازو و قدسنج اطفال قرار می‌دهید، کمی صبر کنید تا عدد دستگاه ثابت شود. بهتر است برای انجام این کار از یک پزشک متخصص کمک بگیرید.

 معرفی چند مدل ترازو و قدسنج اطفال

تنوع کالا در انواع ترازو و قدسنج اطفال بسیار بالا است. به همین جهت، انتخاب بهترین گزینه می‌تواند کمی سخت و گیج کننده باشد. برای آنکه بتوانید فرایند خرید ترازو و قدسنج اطفال را آسانتر و سریع‌تر انجام دهید:

  1. بودجه‌ای که در اختیار دارید را مشخص کنید.
  2. در میان انواع ترازو و قدسنج اطفال، یک گزینه را انتخاب کنید.
  3. تصمیم بگیرید که ترازوی دیجیتال می‌خواهید یا عقربه‌ای
  4. توجه کنید که فقط یک ترازو برای وزن کشی می‌خواهید یا اندازه گیری قد هم برایتان اهمیت دارد.

با بررسی موارد بالا، لیست شما بسیار کوتاه‌تر و در نتیجه خرید ترازو و قدسنج اطفال ساده‌تر خواهد شد. در ادامه به معرفی 2 مدل از بهترین ترازو های و قدسنج اطفال دیجیتالی پرداخته‌ایم.

معرفی چند مدل ترازو و قدسنج اطفال

  ترازو دیجیتالی نوزاد B-Well مدل WK-160

این ترازو و قدسنج اطفال درصد خطای بسیار پایینی داشته و می‌تواند با خطای 5 گرم، کوچک‌ترین تغییرات وزنی نوزاد را نشان دهد. یکی دیگر از ویژگی‌های این ترازو داشتن حافظه و نمایش آخرین وزن اندازه گیری شده و ایجاد امکان مقایسه دو وزن است. با این ترازو نمی‌توان قد نوزاد را اندازه گیری کرد.

 ترازو و قدسنج اطفال رویمکس مدل EBST-20L

این ترازو هم قابلیت اندازه گیری وزن نوزاد را دارد و هم می‌تواند به اندازه گیری قد نوزاد بپردازد. این مدل ترازو و قدسنج اطفال قابلیت تحمل نوزادان و کودکان تا 20 کیلوگرم را دارا است و درصد خطای آن تنها 5 گرم می‌باشد. به دلیل منبع تغذیه باطری، نیازی به اتصال به برق شهری نداشته و نمایشگر ال سی دی آن عدد قد و وزن را به دقت نمایش خواهد داد.

 

خرید ترازو اطفال

 

 بهترین ترازو و قدسنج اطفال را از کجا بخریم؟

اگر به دنبال بهترین و دقیق‌ترین ترازو و قدسنج اطفال با بهترین قیمت هستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم تا سری به فروشگاه اینترنتی بوژان طب بزنید. این مجموعه که به عنوان وارد کننده اولیه کالاهای پزشکی از جمله همین ترازو و قدسنج اطفال فعالیت می‌کند، تمامی محصولات خود را با بهترین قیمت و تضمین کیفیت به فروش رسانده و به سراسر کشور ارسال خواهد کرد. برای کسب اطلاعات کامل‌تر در مورد مجموعه بوژان طب، قیمت محصولات و غیره می‌توانید به سایت بوژان طب مراجعه نمایید و یا از طریق شماره‌های تماس با کارشناسان فروشگاه اینترنتی بوژان طب به صورت مستقیم در ارتباط باشید.

sourcea
ارسال دیدگاه